Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Pasztellkrétával mennyire...

Pasztellkrétával mennyire könnyű dolgozni? Portrékészítésre alkalmas?

Figyelt kérdés
És bármelyik mezei papír-írószerben kapható?

2016. márc. 4. 22:44
1 2
 1/20 zgyzgy ***** válasza:
100%

Virtuóz tudással kiváló portrékat lehet rajzolni vele.

Nézd meg Quentin de la Tour képeit a neten.

Művészellátókban lehet kapni, nem olcsó.

És ha kész van, fixálni kell.

2016. márc. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Eddig grafit és színes ceruzával, szénnel, és qioconda krétával készítettem portékat. Ezekhez képest mennyire nehéz bánni vele?


Amúgy köszi a gyors választ. :)

2016. márc. 4. 23:34
 3/20 zgyzgy ***** válasza:
100%

A Gioconda egy nagyon jó, tömör kréta, ehhez képest a pasztell lazább, porózusabb szerkezetű, a szénhez hasonlítható, omlósabb anyag. Érzékenyebb, festői hatású rajzok készítésére alkalmas.

Ujjal vagy zsebkendővel maszatolható, de nehezen javítható, gyurmaradírral lehet radírozni.

A csúcsfényeket - fehér papír esetén - kihagyással, színes papír esetén fehér krétával lehet megoldani.

Első körben csendéletet, tárgyábrázolást javasolnék, hogy megismerd a technikát.

Érdemes enyhén rücskös papírt használni.

A kész rajzot fixatívval, vagy hajlakkal kell rögzíteni, és óvatosan kell kezelni, tárolni.

De a legjobb, ha kipróbálod.

2016. márc. 5. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
77%
Nekem nem okozott különösebb nehézséget amikor először rajzoltam vele, szóval nem tudom másnak mennyire nehéz. De igazából nem számít, mert ha szeretnél vele rajzolni akkor rajzolj vele és egy idő után menni fog. Mellesleg nem kell rögtön a legjobb minőségűt venni, én a legolcsóbb 12 darabos szettel dolgozom (koh-i-noor) meg idővel vettem hozzá pár rembradtot külön. Mezei papír írószerben lehet hogy van, de nem biztos, a művészellátó a biztos.
2016. márc. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Köszi, ki fogom próbálni. Ha papírt is veszek hozzá, mit mondjak, milyen típusút szeretnék? Én általában műszakira szoktam rajzolni, de ahogy mondtad, valamilyen rücskösebb kellene.
2016. márc. 5. 10:28
 6/20 anonim ***** válasza:
Ingres papírt szoktak ajánlani hozzá, de én színes fotókartonra is dolgoztam már és tökéletesen jó volt.
2016. márc. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Lehet: [link]

Én ennyire nem tudok,de nem is vagyok az a nagyon realisztikusságra törekvő.

Papír:

- felület: canson mi-teintes - egyenletesen rücskös. Fontos,hogy rücskös legyen,mert azon tapad meg a kérta,ha kevés rücsok van,kevésbé alakítható a kép.

- szín: szürke,fekete,fehér - ha van alapban tónsa a papírnak,akkor a világos színek jobban élnek,mivel a pasztellben a fekete nem olyan szép.. (Van aki csak fekete papírra dolgozik).

- méret: a ceruzához képest nagyobb méretű papír kell,mivel nem tudsz olyan aprólékos lenni.

Kérta,ceruza:

- keménység : a keményebbek rajzosabbak, inkább részletekre jók, a puhák inkább nagyobb felületere jók.

- ár,minőség: a drágább kréták jellemzően jobban tapadnak és élénkebb színűek,de nem érdemes velük kezdeni,főleg nem készlettel,de pl: érdemes többféle mindőségből venni fehéret.

- mennyiség: nos, több kell,mint sima festékből, hogy miért? Nos ,mert nem lehet előre keverni. Főleg a kis részeteknél,ha törekedsz a nagy színpontosságra,akkor kell,ha nem ,akkor nem annyra vészes.


Technika

- a kréta minden felülete használható, helyezhető

- ha egy rétegre nem tudsz felvinni többet,akkor az részben a kréta minőségétől is lehet,de fixálás után van még esély rá

- fixálásra elég a hajspray,de óvatosan, előtte kicsit máshova , ne csöpögjön a spray stb..

- a képeket fixálni kell és óvatosan kell tárolni,mert még fixálással is fognak

- a színek könnyen egymásba moshatóak kézzel vagy megfelelő eszközökkel



Én elvagyok a mungyo puha krértákkal a szintemen,elég egyenletes, nincs bennnnük kemény karcos darab,mint a masters és pannon pasztellekben..

A lidl--en is van időnként valami pasztell, de annak a színei nem olyan jók.

2016. márc. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
hegyezhető, nem helyezhető a kréta:)
2016. márc. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

7


És mégis mekkora lap? Én ceruzával a3-asra szoktam rajzolni, annál mennyivel kell nagyobb, hogy azért mégis tudjak részletezni?

2016. márc. 5. 12:03
 10/20 anonim ***** válasza:
Nem a 7es vagyok, de A3asnál érdemesebb nagyobbat. Minimum A2es vagy B2es. Persze arra is lehet, de nagyobban könnyebb dolgozni.
2016. márc. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!