Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Pasztellkrétával mennyire...

Pasztellkrétával mennyire könnyű dolgozni? Portrékészítésre alkalmas?

Figyelt kérdés
És bármelyik mezei papír-írószerben kapható?

2016. márc. 4. 22:44
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

#7-es vagyok,igen, ahogy előző írja, de egy ív mérete 50x70 körüli szokott lenni, a baj,ha félbávágod ,akkor már kicsi..


Még ezt a papírt is szeretem,mert jó minőségű,de csak fehérben van.

[link]

2016. márc. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Még egy dolog, a pasztell egyik legnagyobb hátránya szerintem a keretezés és a tárolás.


Mivel az üveg nem érhet a felülethez , paszpartuzni kell, aminek az a következménye,hogy nagyobb méretű keret kell,mint maga a kép és mivel eleve nagy felületen dolgozol,ezért ez az árban halmozottan jelentkezik.

Igaz, itt nincs ecset és a papír olcsóbb,mint a vászon.


Mostanában ezért inkább akrilt használok,ha valami olyasmit kell csinálnom,amiről előre tudom,hogy keretezve lesz.

Ennek ellenére a pasztell jó dolog. Sajnos minden technikának meg van a maga problémája:)

2016. márc. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
12: üveg miért nem érhet a felülethez? ha le van fixálva meg nem szándékozom más üveg alá rakni akkor szerintem jónak kéne lennie úgy is. Legalábbis nekem van olyan képem ami így van:D
2016. márc. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Ezt a részét konkrétan nem tudom,de gyanítom mert eltérően tágul az üveg és a papír és párásodásra is máshogy reagál.

De , ha megnézed,akkor a keretezős oldalakon azt írják ne érje..


" separated by small spacers so the pastel does not touch the glass."..

2016. márc. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Hát már mindegy:D Nem szállítom sehová, szobahőn rendes páratartalom mellett nem hiszem hogy baja lesz. Ha mégis akkor így jártam:D
2016. márc. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Na igen, egyébként ki tudja mennyi idő múlva jönnek elő a dolgok..

Aki alkot az alkotni akar,aki meg befektetés céljából képet venni,annak meg az számít,hogy 50 év múlva is úgy nézzen ki a kép..

2016. márc. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Én csináltam és itthon van, szóval senkit se vertem át vele:D De ha legközelebb bekeretezem majd paszpartuval lesz akkor:) Minden nap tanul valamit az ember:D
2016. márc. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Mit értetek paszpartu alatt? Mert én eddig úgy tudtam, hogy azt jelenti, hogy a képet ráragasztjuk egy keményebb, nagyobb lapra, hogy keretet adjon neki. De ha így teszünk, akkor ugyanúgy összeér a kép és az üveg bekeretezésnél, nem?
2016. márc. 5. 15:07
 19/20 anonim ***** válasza:

Nem csak egy keményebb, vastagabb lapra ragasztjuk rá rendes paszpartunál, hanem magára a kép szélére is rakunk egy ablakos részt a vastak keméyn papírból így lesz kerete. Kb mint egy fa keret, csak papírból. És így már nem ér hozzá mert a vastagabb papír az pár mm vastagságú.

[link] képpel lehet érthetőbb:D

2016. márc. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Már értem :)
2016. márc. 5. 16:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!