Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Létezik ilyen ceruza?

Létezik ilyen ceruza?

Figyelt kérdés
Létezik olyan ceruza, ami inkább toll? Úgy értem, ugyanúgy lehet vele rajzolni, satírozni, és árnyolni mint egy ceruzával, el tudom kenni, hogy egyenletesek legyenek az árnyékok... stb, de utána nem fog, és mar nem elkenni?

2016. máj. 28. 21:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem ceruza ugyan, de a Winsor & Newton pigment markere esetleg megfelelhet a célnak? Jómagam ugyan még nem próbáltam, csak nemrégiben szemeztem vele és a leírásodról hirtelen ez ugrott be.


https://www.youtube.com/watch?v=q0BYb96RnLg

2016. máj. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 lilmun válasza:

Finomabb pasztellekkel is érdemes lehet próbálkoznod.

Vannak ceruza formában is, ha nem tévedek.

2016. máj. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Próbáltad már, hogy nem satírral, hanem a vonalak sűrűségével árnyékolsz? Egészen különleges hatást tudsz elérni. Az árnyék különben sem egyenletes, ha megfigyeled.

Van egy filc, Chameleon Marker néven kereshetsz rá, ez olyan, hogy attól függően, mennyire nyomod a papírra, halványabb vagy erősebb a színe. Esetleg még aquarell ceruza, ezt ugyan el kell vízzel festeni, nem kézzel maszatolni, de érdekes hatásokat lehet vele elérni.

2016. jún. 2. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!