Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi a kedvenc művetek Felix...

Mi a kedvenc művetek Felix Mendelssohntól?

Figyelt kérdés

2016. júl. 1. 22:54
 1/2 anonim ***** válasza:

A hegedűversenye. (E-moll.)

Beethoven és Csajkovszkíj mellett ő szerezte a legszebb hegesűversenyek egyikét.

Van még néhány szép zongoravesenye is, és persze a Szentivánéji álom. Ebben van a híres nászinduló, ami gyönyörű ugyan, de a sok "használat" miatt már kissé elcsépeltté vált.

Se ez nem gátolt meg engem sem abban, hogy ez legyen az esküvői zeném, annál is inkább, mert sokkal jobban szeretem Wagnerénál.

2016. júl. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha mindenképp egyet kell kiválasztani, akkor Szélcsend és szerencsés hajózás nyitány, szerintem ezt hallgattam tőle a legtöbbet.


De amúgy még sok alkotása nagy kedvenc, pl. Olasz szimfónia, Asz-dúr kétzongorás verseny, g-moll zongoraverseny, e-moll hegedűverseny, több vonósszimfónia stb... A legjobb romantikus zeneszerző.

2017. dec. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!