Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Kezdo amator fotós mit csinalj...

Kezdo amator fotós mit csinaljon elso lepeskent, hova forduljon tanacsert?

Figyelt kérdés
ki mondd velemenyt, erdemes-e folytatni a fotozast, van-e tehetseg ? Hova kuldje be fotoit, ha szemelyesen senkit sem ismer aki et hozza ? Honnam tanulhato meg, milyen a jo foto ? Vannak palyazatok mobillal fotozoknak is ? (Felnott vagyok, nem diak.)

2016. aug. 10. 03:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Írja be a google-be, hogy "tanácsok kezdő fotósoknak" ( [link] ) és olvasgasson.

Aztán hozzon létre egy ingyenes felületen egy blogot, ahova kiteszi a képeit, és várja a visszajelzéseket.

[link]

2016. aug. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem állom meg, hogy ne írjam le, hogy aki hosszú ó-t tud írni "fotós" , az képes az összes ékezetes betűt is bepötyögni.

Aki fotós szeretne lenni, az legyen igényes nem csak a fotózásban, hanem az írásban is!

2016. aug. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A mai világban mindenki rögtön akar mindent, mert elbolondította a média, pedig a tehetség az legfeljebb arra jó, hogy szívós munkát mellétegye a ember. Pláne fotózásban, amely tevékenység a világgazdaság leülése óta sokaknak - hamisan - a kitörési lehetőséget jelenti, hiszen nem kell hozzá egyetem, szakvizsga, gyakorlat, satöbbi (dehogynem! :) ), és a beruházás kevésbé tőkeigényes, mint egy autódaru vagy atomreaktor. De még egy új személyautónál is kevesebb.

Tehát kéne egy pár év kemény munka a tehetség mellé, de a mai aspiránsok jelentős része már ennek a szösszenetnek az elolvasását is túl nehéz dolognak érzi. :) Ez volt a bevezető. :)

Azt tudni kell elöljáróban, hogy a világ ma két részre oszlik fotószemlélés alapon, azokra, akik vad művészi mondanivalót sejtenek ki a képből, és azokra, akik a képet akkor tartják "szépnek", ha a hisztogram egyenletes. :D A két csoport között nincs átfedés. :D Ezt azért írom, mert akárkit kérsz felbírálónak, ezen két csoport egyikébe fog tartozni.

Én mondjuk azt tartom, hogy a művészi mondanivalót a tökéletesen uralt technika támasztja alá, de ezzel alighanem tényleg egyedül állok manapság a bolygón. :) No de ha innen indulnánk ki, akkor felmerül a kérdés, ami technikai jellegű: tudsz-e már fotózni? Ésígytovább.

Szerintem - az alsó középosztályban - nagyon jó megmérettetési lehetőségek voltak a fotós oldalak. Ma nem tudom, milyenek ezek, mert ezek is leültek. De azért meg lehet próbálni. Fotós oldalakon elsősorban a technikai oldalról kap visszajelzést az ember, aztán, ha megismeri a gárdát, akkor tudja, hogy kinek a véleményére adjon. Ez válasz volt az első két kérdésre.

A harmadik kérdésre annyit lehet mondani, hogy szépen elkezdesz a képzőművészettel foglalkozni, vele párhuzamosan mintegy elkülönülve az elmúlt 100 év fotóművészetével, és mire "végzel", addigra tudni fogod a választ. Egy óvodai szintű kiadvány volt e téren a Szemerédy: Új fotóiskola.

Az utolsó kérdés és az adható válaszok engem nem érdekelnek. :)


Fentebb a leültek a fotós oldalak jelenség oka az nem valami biztató, képdömping is van, nemcsak, mint írtam, fotósdömping. Ettől persze mindig van legjobb, de, mint azt is írtam, ez nincs ingyen.

2016. aug. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A Fotózz.hu-t erősen javaslom kezdő fotósoknak, rengeteg tapasztalatot és realitásérzetet ad. Ráadásul ingyenes és inspirálhat is.
2016. aug. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!