Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mit gondoltok a verseimről?

Mit gondoltok a verseimről?

Figyelt kérdés

Szerintem elképesztően tehetséges vagyok! Ha tudnátok javasolni olyan webes felületet, ahol tudnám a költészetem népszerűsíteni, megköszönném!


Az első versemnek még nem adtam címet, íme:


Hi! Its me and I am not you!

Cause the lions never argue

But if you like Lady GaGa

I will send you a pyjama!


Oh, hello it's me and not you!

Because my toes are flawless too,

I bought a new washing machine

And don't lie! Sugar is healthy



Tudom, fantasztikus! Jöjjön a második!


Antique Boutique


The purple chair has got three long legs

I want to paint the happyness

Your own umbrella is broken

See ya later in the News, then!


You have an amazing big sink

I want to have a bath in it

And if my uncle will arrive

I'll be happy, cause he's alive!


Vannak magyar verseim is, de már a világhírnéven gondolkozok, ami ugyebár csak angolul érhető el.



2016. aug. 17. 01:43
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/72 anonim ***** válasza:
47%
Végig azt hittem, fiú vagy, úgy még vicces is volt. Viszont, amikor megtudtam, hogy nő vagy, rendesen elszomorodtam. Egy értelmes nő nem csinál ilyet, komolyan mondom 😞😞
2016. szept. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/72 anonim ***** válasza:
100%
Szegény Liszt Ferenc forog a sírjában, hogy a "hagymás csipsz" és a "hideg-meleg sótartók" társaságába keveredett... :-(
2016. szept. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/72 anonim ***** válasza:
100%

(Most nem érzem úgy, hogy pozitívan szeretnék gondolkodni, ezért nem veszem figyelembe annak a lehetőségét, hogy ezt a kérdést (egy elég gyér) poénnak is szánhatták.)


Néhány dolog igazán elszomorít a verseiddel és veled kapcsolatban, kedves kérdező.


1. Az IQ szinted nem lehet túl magas, valószínűleg valamivel alacsonyabb az átlagosnál. Hogy miért? Nem sértésből mondom: bizonyított, hogy az alacsonyabb IQ szinttel rendelkező egyének nehezebben ismerik fel az iróniát, és írásban, amikor is nem láthatják a beszélő mimikáját ill. nem hallhatják a hanghordozását, szinte képtelenek rá. A téged dicsérő válaszok nagy része ironikus volt (tehát dicsérő szavak mögé rejtett negatív kritikát kaptál).


2. "Világhírnéven gondolkozok"

Ez a legrosszabb. Egyszerűen annyira primitív, hogy valaki csak azért kezd el valamit, hogy hírnevet szerezzen belőle! Ha azt mondod, hogy azért írsz angolul, mert így több emberhez elérhetnek az alkotásaid (és természetesen így is gondolod), akkor egy szót nem szólok, én se magyarul írok fanfictiont, pont ebből az okból (valamint ebből én nem leszek világhírű - értelemszerűen). De hidd el, J. K. Rowling sem azért kezdte írni a sebhelyes varázslófiú történetét, hogy "na, én most milliomos leszek."


3. "Tudom, fantasztikus!"; "Köszönöm, hogy elismerted a tehetségem."

Az egy dolog, hogy valaki tisztában van a képességeivel, erősségeivel, és nem szerénykedik feleslegesen, de ez már túllépte azt a vékony határvonalat, ami az öntudatosság és az önimádat között húzódik. Vegyél vissza magadból, kérlek. Petőfi, például, tehetséges költő volt. Még sem láttam soha sehol, hogy önmagát és alkotásait agyondicsérte volna.

2016. szept. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/72 anonim ***** válasza:

Ó, és hadd mondjak még valamit:


Egy versnek mondanivalója, célja kell legyen. Attól, hogy egymás után raksz néhány sort, amiknek utolsó szavai történetesen összecsengenek, nem írtál verset. Most őszintén: megeszem a kalapom, ha meg tudod nekem magyarázni, mi a jóégről szól az a vers, amit a kérdés leírásába tettél.


"Szia! Ez én vagyok, és nem te!

Mert az oroszlánok sosem veszekednek.

De ha szereted Lady Gagát,

küldök neked egy pizsamát.

Ó, helló, ez én vagyok, nem te!

Mert a lábujjaim tökéletesek

Vettem egy mosógépet

Ne hazudj! A cukor egészséges."


Tessék. Nagyjából még rímel is. De hadd áruljak el neked valamit: a sorok között az égvilágon semmilyen logikai kapcsolat nincsen. Enélkül pedig prózai szöveget sem lehet alkotni, nem hogy verset.

2016. szept. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/72 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Nekem tetszettek a verseid, és én értettem az iróniát, és a cinikusságot. Szerintem jól csináltad. Kizárt dolognak tartottam, hogy te ezt komolyan gondoltad volna. Le a kalappal. :D

2016. okt. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/72 A kérdező kommentje:
Köszönöm! 😊
2016. okt. 8. 23:41
 37/72 A kérdező kommentje:

Hi everybody!/Szia mindenki!


Csak szeretném bejelenteni a visszatérésemet! A tél meg kicsit az előtavasz ideje alatt elvégeztem az interneten egy ingyenes mesterkurzust irodalomszakból meg költészeti irányzatból. (Ha valakit érdekel, nyissa meg az ingyenesjatekok oldalt, ott találtam a hirdetést.)

Már régóta nem olvastam ezt a kis blogom, remélem Ti nap mint nap! Bevallom őszintén, a szívtelen álomtipróknak egy kicsit igazuk volt, olyan márkanevek, mint a hagymás csipsz, nem illenek versekbe, novellákba, himnuszokba, regényekbe, reklámokba, se sehova máshova!


Verseim már készen állnak, remélem Ti is! Ma este fogom közzétenni az elsőt, és megkérnék mindenkit, hogy valamilyen formában alkosson véleményt róla! Hisz azért vagyunk itt, hogy fejlődjek és, hogy Ti jól megművelődjetek!


Ildikó, 25 éves


Goodbye!/Viszlát!

2017. febr. 17. 15:04
 38/72 anonim ***** válasza:

Megművelni a földet szokták, kedves "költőnő"!

Az emberek művelődnek. De szerencsére nem a te verseiddel.

2017. febr. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/72 A kérdező kommentje:

Hi!/Szia!


A földet az én felmenőim is művelték... Sőt, a mai napig műveli drága - megboldogult - jóapám! De én kiemelkedtem a faluból, és most a nagyvilágban élek, költőnőként!

Szeretnélek megkérni, hogy ne ítélkezz, amíg nem látod legalább egy művem, amit télvíz idején írtam. Köszönöm!

Bye/Szia!

2017. febr. 17. 15:23
 40/72 A kérdező kommentje:

Átvertelek titeket. A versemet csak most publikálom. Fogadjátok szeretettel!


Style


Nem hinnéd, s nem gondolnád

Mit nem rejt a régi ládád.

Benne tíz harisnya pihen,

Mellettük az ásványvizem.


Ez a sztájl, a régi móka,

Ki nem hiszi az idióta,

Kövesd kérlek, nem bánod meg,

S sztájlos lesz a rongy életed.


Szemmel látom, füllel hallom

Szívvel érzem, s bár bevallom

Nem éreztem ilyen én még,

De megtetszett a ruhásszekrény!


Ez a sztájl, a régi móka,

Ki nem hiszi az idióta,

Kövesd kérlek, nem bánod meg,

S sztájlos lesz a rongy életed.


Mikor felöltöd a ruhád,

Büszke rád az Anyukád.

Régen mindig öltöztetett,

De most már nem csinál ilyet.


Ez a sztájl, a régi móka,

Ki nem hiszi az idióta,

Kövesd kérlek, nem bánod meg,

S sztájlos lesz a rongy életed.


Megjelenni meg kell tudni,

Ha nem tudsz, bele fogsz bukni.

Fontos a sztájl, fontos a báj

Ha nem hiszed, ne kiabálj.


Ez a sztájl, a régi móka,

Ki nem hiszi az idióta,

Kövesd kérlek, nem bánod meg,

S sztájlos lesz a rongy életed.

2017. febr. 19. 13:40
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!