Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen lett a versen?

Milyen lett a versen?

Figyelt kérdés

Diák Szemmel


Félhomályos teremben feleltet a tanár,

Délhomályban rám kacsint; Ez itt a halál,

Tüdőmben a por keringve fojtogat,

Falnak mély rovásiban fedezek arcokat,

Futnék de hiába, lábam nem enged!


Szemek fehérjei rám szegednek.


Itt a vége ha most neki rosszat felelnek!

Mint dühöt vad mordulnak fel a felek,

Majd össze néznek rémült tekintetek.

Tanár csak csücsül s' néz egy félő gyermeket,

"Hát téged meg mi lelt? Felelj gyermekem!"


Máig ott áll előttem Tanárom.


Fekete szemében a tűz eleme éget,

szét, s' minden diákot. Meg világot.



2016. szept. 8. 19:03
 1/7 A kérdező kommentje:
A második sor "Félhomályban" nem Délhomályban. Bocsi.
2016. szept. 8. 19:06
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Tessék szélen gyakorolni. A helyesírást.
2016. szept. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
*szépen
2016. szept. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Miért mi a bajod a helyesírással?
2016. szept. 8. 19:13
 5/7 anonim ***** válasza:
23%

Helyesírási hibát nem nagyon találok (néhány vesszőhiba, meg egybeírási probléma). Viszont nem egy olyan nyelvi megoldás van, amely kényszerűségből született, de az eredmény értelmetlenség.


"Falnak mély rovásiban fedezek arcokat, "


- Mármint "fedezek fel". Fedezni egészen más jelent.


"Szemek fehérjei rám szegednek. "


- Ez így teljesen értelmetlen. "szegeződnek"


"Fekete szemében a tűz eleme éget, "


- Te vagy a fekete szemében?


Ami marad, az egy olyan mindennapi helyzet, amit meg lehet írni művészi mélységgel, de a versed se a nézőpont, tartalom tekintetében, se nyelv megoldásokban nem hoz semmi újat.

2016. szept. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ne haragudj... Te tényleg ennyire nem érzed át a lényegét? Direkt vannak így írva különben nem jönne ki a !!szótagszám!! Ha olvastál verset vagy tanultál máskor Irodalom órán költészetet akkor tudhatod, hogy más költők is újítottak szavakat, pl: kivettek betűket, rövidítettek és így kész is a vers! Mellesleg a rovásiban egy értelmes magyar szó csak a nyelv újításkor rovásaiban lett.
2016. szept. 8. 19:32
 7/7 anonim ***** válasza:

"Te tényleg ennyire nem érzed át a lényegét?"


- De értem. Ez: "Sz**ul éreztem magam, amikor fel akart szólítani a tanár." De ha már kioktatsz a versírásról, akkor nagyon jól tudod, hogy a versírás pont nem a lényegről, az egyszerű tényekről szól, illetve nem arról, hogy felszólítom az olvasót, hogy érezze át a versemet, hanem neked kell az eszközeiddel közvetíteni az érzéseket, hogy az olvasó is átérezze, amit érzel.


"Direkt vannak így írva különben nem jönne ki a !!szótagszám!!"


- Pont ugyanezt írtam én is,


"Ha olvastál verset vagy tanultál máskor Irodalom órán költészetet akkor tudhatod, hogy más költők is újítottak szavakat, pl: kivettek betűket, rövidítettek és így kész is a vers!"


- A különbség, hogy Te kényszerűségből teszed, nem a költői eszközeid gazdagításért, ráadásul egy versen belül többször is, míg ez többnyire ritka.


"Mellesleg a rovásiban egy értelmes magyar szó csak a nyelv újításkor rovásaiban lett."


- Ezt most nem értem.

2016. szept. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!