Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen lett a versem?

Milyen lett a versem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 14 éves lány vagyok, és szeretem az időmet vers írással tölteni. Most is "alkottam" egyet, igaz csak gyors öt perces munka volt amivel nem vagyok megelégedve, de nem tudok kérni jelenleg senkitől se kritikát, ezért gondoltam kiirom ide :)



S ismét tavasz jő.

Magunk mögött hagyjuk a múltat, s előre nézünk.

Egykor tájt féltem.

A vad szenvedélytől, mely bensőm égette.

A pokolba kívántkoztam, hisz vége!

S most újfent élek!

Nehéz-e szót kimondanom, kérlek!

Mikor majd vége lesz az eljövendőnek, s alázkodóan, ismét kérlek, átkozottan porba rugdosva, a keserűség könnyeitől lesz szemem átitatva!

Ott fekszem majd lenn a mocsokba, nem lesz mért élnem, ha te szív-szerelmed kihalt belöled.

Mit néztek emberek?

Értetlenek vagytok tán?!

Értem én a csodát, egy fiktív vágyakozás tán, még is szívem minden percben beleremeg, ha belegondolok, ez egy álom, nem írhatom felül, az isteni törvényeket.

Felállok egyszer, s mindenkorra.

Érzelmeim kihalltan hatnak az utókorra.

Kapzsiság mely elpusztított, elenyészett értelem, a világ megromlott. Minden csupa félelem.

Könyörület, eme kedély. Másnak látszik, holnapra már nem él.

Szomroúság, bú, s bánat, hajnalra átöri a gátat.

Te meg én, Messiás földjének peremén.

Lehajtott fejjel állunk, s várjuk, hogy a holnap emelvén teljen a mulandó, s ne legyen eme szánalmas élet íly halandó



2016. aug. 28. 01:09
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is versírással foglalkozom, volt, hogy kötetre adtam kritikát a költőnek, meg természetesen írok is.

Először is amit hiányolok az a cím.

Vannak sorok amelyek nem rímelnek.

A sorok néhol hosszúak-rövidebbek, jobb lenne valami rendszert találni rájuk.

Mióta írsz? Hány munkád van eddig? :)

2016. aug. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Szerintem szép, kissé elvont, de szép... az elsőnek igaza van, kell a rendszer a versnek... de csak így tovább ;)
2016. aug. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Egy éve írok komolyabban, nincs sok munkám, úgy hat-hét darab versem van :) De mindegyik szomorúbb, elvontabb hangvételű. No meg a hibák azért vannak, mert telefonról írtam anyukámnak messengeren, úgy hogy nem figyeltem annyira. Címet meg sose adok verseknek, az nagyon nehéz számomra... Köszönöm a kritikát!
2016. aug. 28. 20:49
 4/8 anonim ***** válasza:
én abbahagynám...
2016. aug. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem akarom abba hagyni, gyeremek kori álmom hogy író lehessek. :) igaz nem megy jól, de majd alakulni fog valahogy.
2016. aug. 28. 21:45
 6/8 anonim válasza:
Ha érthetőbben ki tudd fejezni magad, akkor nincs ezzel baj... lehetsz szimbolista, vagy impresszionista stílusú, jók lesznek a verseid... olvass ezeknek (meg a többinek) utána és tisztázd magadban mit akarsz! #2
2016. aug. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Javítalak.

Az író epikai műnemben dolgozik, pl regények/novellák, a költő foglalkozik lírai műnemmel, azaz pl. versekkel.

Első voltam.

2016. aug. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Figyelj, nem lesz ez rossz, sőt, egész jó 14 évesen. Biztos sok régi verset olvastál, de ilyeneket, hogy s, tán,jő, íly manapság nem mondunk, és nem írunk le. 14 évesen az ember még főleg utánoz, és így alakul majd ki a saját stílusa, de ha tényleg író akarsz lenni, akkor ezeket jobb, ha elhagyod. (Persze létezik manapság is ilyen műfaj, csak azt archaizálásnak nevezik, és nem minden költő műveli ezt.) Olvass sok verset a 20, 21. századból, kortárs költőket, és művelődj :)
2016. aug. 31. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!