Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Heló! Valaki elolvasná egy...

Heló! Valaki elolvasná egy versem? Milyen lett?

Figyelt kérdés

Tegnap egy kicsit kutakodtam a "rumlis fiókomban" és megtaláltam egy pár hónappal ezelőtt írt versem. Szerintem nem rossz. Tükrözi az álltalános hangulatom. 😅


Padlóra cseppent vér

Sírva mondott bocsánatok

A virág,melyet kitéptél

Majd eltaposták az állatok


Bús és komor nyári este

Nem vágyik rád senki

Túl éles ilyenkor a penge

Másnap ezt magyarázd ki


Túl sokszor hibázunk

Nincsenek az égen csillagok

Hazudni kell megtanulnunk

Mindig csak NEMet ordítok


Párnába folytott fájdalmas sírás

Elfelejtett jó emlék

Hazugokról hősregény írás

Itt sincs az amit szeretnék



2016. szept. 3. 09:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Céltalan. Egymástól független mondatok vannak egymás alá írva, melyek történetesen rímelnek.
2016. szept. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Kiírdad magadból a fájdalmat vagy a csalódást, erre nagyon jó.

De versnek nem nevezném.

Nem akartalak megbántani, de a véleményünket kérted.

És ez a "Másnap ezt magyarázd ki" végképp nem való ide.

2016. szept. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Véleményeztem már sok verset, szóval adnék pár tanácsot, mivel én is mondhatni költő vagyok.

Először is adhatnál neki címet. Senki-magyarázd ki, számomra ez a két sor nem passzol. A "senki" "semmi" "mindenki" szavakat nem igazán szoktuk sorok végére tenni versben, mert nehéz rá odaillő, jó rímet találni.

Nekem az egész vers igazából kesze-kusza. Egyik sorban ezt írod, a másikban azt. Nem igazán érződik az, hogy a sorok egymáshoz tartoznak.

Ezenkívül a rímelésen is lenne mit fejleszteni.

Mennyi ideje írsz? Hány éves vagy?

2016. szept. 4. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Utolsó! Igen, eléggé zavaros lett. Nem tudom, hogy magyarázzam meg az összefüggéseket. Itt pl. ez a két sór tartozik össze :

"Túl éles ilyenkor a penge

Másnap ezt magyarázd ki" A rímeim pedig csak úgy maguktól jöttek, igazából oda se figyelmet rá rendesen.

A

"Túl sokszor hibázunk

Nincsenek az égen csillagok" pedig a "*" -ozást, azaz a javítást akarja jelenteni (ami engem nagyon bosszant. Ne pazaroljuk semmilyen formában a csillagokat) Az első vsz. pedig én vagyok. Abban mutatkoztam be. És nem szoktam írni, csupán 2-3 versszerűizém van.

2016. szept. 4. 10:46
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik. Csak ne vagdosd magad, annak semmi értelme.
2016. szept. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!