Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek kik azok a regényí...

Szerintetek kik azok a regényírók, akik alulértékeltek? Olyan neveket mondjatok, akik magyarul is olvashatók.

Figyelt kérdés
2016. szept. 23. 11:35
 1/7 Kései Sirató ***** válasza:
0%
Wass Albert Művei pl.: Adjátok vissza a hegyeimet! , Jönnek!, Elvész a nyom, Eliza, stb. Lényeg, hogy úgy tudom, még most sem érettségi tétel. Ha netán tévedek, javítsatok ki, nagyon boldog leszek, ha komoly tananyag.
2016. szept. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi.

Mondjuk azzal vitatkoznék, hogy aki nem érettségitétel az alulértékelt, hiszen az érettségin van 20 vagy hány tétel, és hát abba messze nem fér bele mindenki úgy, hogy magyar és világirodalom is jusson bele.

2016. szept. 23. 16:12
 3/7 Kései Sirató ***** válasza:
Én Wass Albertet jobbnak tartom, mint néhány olyan írót, költőt, aki érettségi tétel - erre gondoltam.
2016. szept. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kérdés, mi számít alulértékeltnek. Irodalmi kánon, közbeszéd? Mert Wass Albert előbbiben alulértékelt, utóbbiban kb. csak ő folyik a csapon keresztül is...


Én most egy viszonylag könnyebb műfajban írót fogok mondani: Elizabeth Strout. Hazájában értékelik, nálunk eladatlan könyveit hozzádvágják 500 Ft-ért a postán meg az újságosnál, és hihetetlen minőségi, aktuális témákról szóló regényei vannak.

2016. szept. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi neked is. Jöhetnek még.
2016. szept. 27. 20:38
 6/7 Szeder Katalin ***** válasza:
Virginia Woolf, Kaffka Margit, Ken Follet, Ken Casey(vagy Kesey?), Kóbor Tamás... stb.
2016. szept. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az utolsót nem ismerem, a többit viszont elég elismertnek tartom.
2016. szept. 29. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!