Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan írjak esszét könyvről?

Hogyan írjak esszét könyvről?

Figyelt kérdés

2016. okt. 15. 17:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Fogod a tollat és leírod egy papírra. Vagy begépeled Wordbe.
2016. okt. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem így értettem, de köszönöm hogy számtal időt a válasz adásra, bár szerintem hasznosabb egyből gépen írni és ott javitgatni :)
2016. okt. 15. 22:34
 3/6 anonim ***** válasza:

Mik a megkötések?

Bele lehet sok mindent írni.

Lehet a tartamáról, a keletkezési körülményeiről, az írójáról mi volt ezzel a célja, stb.

Elemezni is lehet egy esszében.

Nem írtad a megkötéseket, vagy nincsenek? Akkor leírsz mindent amit tudsz a műről, meg az elemzését is.

2016. okt. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nincs megkötés :) én és egy srác ugyanazt a könyvet olvassuk , (nyomorultak), megbeszéltük hogy írunk róla esszét és cserelunk. A baj csak az, hogy ő biztos remek esszét fog írni, a könyvet is most csak újra olvassa és nekem fogalmam sincs hogyan csináljam, sosem írtam még ilyet. Nekem nem nyűg, izgalmas kihívás de tanácstalan vagyok
2016. okt. 16. 01:03
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nézz könyves blogokat, hogy ott mit írnak le egy könyvről, és azokat írhatod te is. Hozzátehetsz, elvehetsz, leírhatod, szerinted mit jelent egy adott történés, mennyire volt kiszámítható a cselekmény, milyenek voltak a szereplők, az írásmód, olvashatóság. Esetleg ha voltak unalmas részek, vagy ha voltak kedvenc részeid benne.. Nagyon sok mindent lehet írni :)
2016. okt. 17. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom szépen mindenkinek :) ezt fogom tenni :)
2016. okt. 17. 00:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!