Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Van rajtam kívül még itt...

Van rajtam kívül még itt olyan, aki szereti az ősrégi magyar, amerikai, bármilyen nemzet filmjeit, esetleg némafilmeket?

Figyelt kérdés
2016. nov. 2. 00:44
 1/7 anonim ***** válasza:
A jó filmeket szeretjük, a kor nem fontos :)
2016. nov. 2. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez egyértelmű. Ugyanakkor én nehezen tudnék kiemelni a mai korból olyan filmeket, amelyek értékeket közvetítenek. Ezért kell visszanyúlni a régi korokhoz szerintem, akkor több volt az érték.
2016. nov. 2. 11:21
 3/7 anonim ***** válasza:

Csak jó helyen kell keresgélni :) Régen is volt eg csomó gagyi. Néhány régebbi, amit láttam:


Utazás a Holdba (Melies, 1902)

Türelmetlenség (Griffith, 1916)

Dr. Caligari (Wiene, 1920)

A kölyök (Chaplin, 1921)

Nosferatu (Murnau, 1922)

Gyilkos arany (von Stroheim, 1924)

Ifjabb Sherlock detektív (Keaton, 1924)

Az utolsó ember (Murnau, 1924)

Aranyláz (Chaplin, 1925)

Patyomkin páncélos (Eisenstein, 1925)


Néhány újabb:


Egy makulátlan elme örök ragyogása (Gondry, 2004)

Moolaade (Sembene, 2004)

Trópusi betegség (Weerasethakul, 2004)

Batman: Kezdődik! (Nolan, 2005)

Csillagok háborúja (Lucas, 2005)

Rejtély (Haneke, 2005)

Túl a barátságon (Ang Lee, 2005)

Toy Story 3 (Unkrich, 2010)

Mielőtt éjfélt üt az óra (Linklater, 2013)

Sráckor (Linlater, 2014)

2016. nov. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Liki István ***** válasza:
Elég nagy gyűjteményem van régi filmekből! Igazából legkevesebb Magyar van, mivel soha nem fogott meg a Magyar, nagyon gyenge filmipar! Ami eredeti film van köztük szerintem, az csak a kommunista rendszer előtti! Akkor még a rendezőknek sem volt megkötve a kezük politikailag! A Némafilmekért is odavagyok, mivel ezeknél mással is ki kell fejezni a mondanivalót! Nagy kedvenceim pl. a Weissmüller előtti és párhuzamosan futó Tarzan filmek! Ausztrália egyik legnagyobb remekműve pl. az Életfogytiglan némafilm változata! Vagy visszatérve a Magyarokra, az első Drakula film is Magyar volt. Igaz, ez eltűnt! Hitchcock filmjei is lenyűgöznek! Hasonló stílusu még Orson Welles vagy Fritz Lang!Akira Kurosava filmjeiben is tudok válogatni, csak sajnos a Japán kultúra távol áll tőlem, ezért sok filmje vagy unalmas vagy érthetetlen számomra! A Hollywood-i mozit nem részletezem, mivel arra kevés lenne a heti szabadidőm is!
2016. nov. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az rosszul esik, hogy valaki Charlie Chaplin két filmjét is gagyinak minősítse. Továbbá az Egy makulátlan elme örök ragyogása is szerintem jó film.

Tegnap néztem épp az 1930-as évekből Marlene Dietrich főszereplésével a Kék angyal című filmet, és megdöbbentem, hogy hiába telt el annyi év, mégis nagyon aktuális. Tudom, ma ez nehezebben befogadható, de szerintem a maga nemében igazi unikum, remekmű.

2016. nov. 2. 17:54
 6/7 anonim ***** válasza:
Bocsánat ha félreérthető volt, ezek ajánlások voltak, nem gagyik :)
2016. nov. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Akkor elnézést kérek. Én értelmeztem félre. Jim Carrey Truman Show is nagyon jó, valamint az Ember a holdon.
2016. nov. 2. 23:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!