Mi az az Ex Libris?

Figyelt kérdés
Úgy válaszoljatok, hogy nem kerestek rá..Ami eszetekbe jut róla, hogy szerintetek mi az...Rajz beadandóra szánom érdekességnek hogy pár embert megkérdeztem :)

#könyv #kutatás #ex.libris
2016. nov. 7. 16:36
 1/4 anonim ***** válasza:
A könyvekbe berakasztja a tulajdonos, ezzel jelezve, hogy az övé. Egy kis ábra.
2016. nov. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A latin kifejezés szó szerint "könyvekből"-t jelent, de ez az idők folyamán "könyveiből"-re alakult.

Ha csak ennyi van egy könyv belső borítójára írva, alatta általában egy kitöltetlen kis téglalap alakú négyszög van, ahova a tulajdonos beírhatja a nevét, jelezve hogy ez a mű XY könyvtárába tartozik.

Nagymamámtól még örököltem ilyen könyveket.

2016. nov. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egy jelzés könyvekben, hogy kinek a könyvtárába tartozik. Egyszer ajándékba terveztem egy ex libris pecsétet, az enyémen a "jelzés" egy kép volt, amibe elrejtettem az illető nevét és alul ott volt az ex libris felirat is:)
2016. nov. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Elég nagy hagyománya van. A könyv tulajdonosát jelzi általában a könyv belső borítóján. Korábban híres művészekkel készítették el az Ex Libriseiket az emberek - nyilván azok, akik megengedhették maguknak. Természetesen manapság népszerű, hiszen nem csak szép, hasznos is. Általában egy kis ábra mellett szerepel a tulajdonos neve is. (Nagy tervem nekem is készíttetni egyet.) Láttam már pecsét formájában is.
2016. nov. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!