Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szeretnék megtanulni zongorázn...

Hmmm hmmmm kérdése:

Szeretnék megtanulni zongorázni. Gyerekkori álmom, eddig senkinek sem mondtam. Hogy tudnék nekikezdeni, és esetleg milyen anyagi vonzata lenne?

Figyelt kérdés
Mondjuk ha vennék egy zongorát, vagy először járjak el valakihez, hogy van e egyáltalán érzékem hozzá ?? Vagy ez hogy működik? Valaki segítene :)?

2016. nov. 19. 21:31
 1/8 hosszúhajú ***** válasza:
zenész vagyok zenész családból, azt javasolnám, hogy menj el a helyi kerületi zeneiskolába, művészeti iskolába, és keress meg egy zongora tanárt. ha 18 év alatt vagy, rendszeresen járhatsz órákra ingyen. efelett fizetni kell. néhol megengedik a suliban való gyakorlást de ha belejössz akkor el fogod tudni dönteni, érdemes-e szeretnél e beruházni zongira.
2016. nov. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
hát sajnos kis faluban lakom, nem városban :S de akkor értem, keresnem kell valakit aki ért hozzá :) Amúgy 23 éves vagyok. :)
2016. nov. 19. 23:19
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a tájékoztatást :)
2016. nov. 19. 23:19
 4/8 hosszúhajú ***** válasza:
sajnálom :( de így is tudsz. - csak utaznod kell. minden központibb részen van zeneiskola vagy művészeti iskola, ezt azért javaslom, mert ha 23 vagy, még akkor is maximálisan itt a legolcsóbb tanulni, ráadásul minden elméleti, kottaolvasási ismeretet megkapsz hozzá, mert szolfézs óráid is lesznek. plusz a heti 2 zongora. :)
2016. nov. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha komolyan gondolod, akkor természetesen nem árt, ha beszerzel egy kisebb, olcsóbb zongorát. :) Lehet vásárolni MIDI billentyűzetet, viszont egyes, olcsóbbaknak elég silány minősége van, akarom mondani egyesekben nincs az a mechanikai kalapács mechanizmus (nem üt vissza, mint egy igazi zongora), de kezdésnek, ha nem akarsz sok pénzt költeni rá, akkor megvásárolhatsz egy ilyen midi billentyűzetet, használtan pár ezer forintért (én 10 alatt vettem egyszer a koliba (mert a koliba nem vihettem a zongorámat :D ) ). Ezt rákötheted a gépedre, vagy az ipad -edre/iphone -odra és nem csak klasszikus zongora, hanem egyéb más effektek alatt is játszhatsz (pl. orgona, stb. :) ).


Ami pedig a tanulást illeti, ha apait-anyait beleadsz és keményen dolgozol rajta, bármi elérhető. Youtube -on is rengeteg-rengeteg segédanyagot találhatsz, ami a segítségedre válhat. :) Sok sikert hozzá és ne add fel az álmod, ne szégyenkezz miatta, tehát nyugodtan említsd csak meg barátaidnak, szüleidnek, amikor szóba kerül. S ha az elején nehézkesen indul, ne hagyd abba, minden kezdet nehéz. :)

2016. nov. 24. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 hosszúhajú ***** válasza:
100%
Nagyon jó tippeket ír zongi vásárlásba a felettem lévő. De tanár nélkül nem jutsz messzire. Tudom, mert így kezdtem. Később mikor már hivatalosan is kötelező lett a konziba a zongora, na akkor nagyon szenvedtem. nem volt jó a ujjtartásom, nem jól vezettem a karom, így nehezebb lett a szélső regiszterek elérése, fura volt azt ujjrendem, rosszul billentettem... szinte lehetetlen egy rossz beidegződést jóra kijavítani, vagy oké, nálam sikerült, de jól lelassította az időmet, mert mindent elölről, de immár helyesen kellett átvennem újra. na és az se mindegy hova ülsz le a zongorához, mert ha nem az egyvonalas C - nél ülsz, megnehezíted a dolgod. Ha nincs megfelelő billentésed, nehezebb tudsz jól hangokat kötni, ha túl nyújtott az ujjad akkor nehézséget jelent az ujjrend, ha a könyöködet túl magadhoz húzod kisebb területen tud majd mozogni a karod, ha a kétszólamút rögtön egybe kezded tanulni, nem külön-külön, mert türelmetlen vagy, akkor sose lesz igazán jól kigyakorolva az adott szólam... szóval ha csak egy kis szint kell, hogy tudj néhány darabot, akkor ahhoz elég. de ha komolyan gondolod, akkor nem lehet tanár nélkül. Ebbe nekem higgy, mert én úgy rontottam el, hogy anyám közben zongoratanár!!!!!, csak dacból nem akartam, hogy segítsen. Hát megszívtam később... - és ez az önbizalmamra is kihatott.
2016. nov. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyet kell értenem kedves hosszúhajú emberkével, az általa említett problémák valóban valósak. Én magam is ugyanezt tapasztaltam autodidakta gitártanulásom során. Egy meglévő szokást eltörölni szinte lehetetlen, viszont felül tudod írni azt. :) Lehet az lenne a legköltséghatékonyabb megoldás, ha a legelején eljársz tanárhoz, hogy berögzüljön a megfelelő testtartás, egyéb mozdulatok megmaradjanak és utána pedig meglátod. :)


Hosszúhajú: az önbizalmadra ez ne legyen egyáltalán hatással. Közelítsd meg egy másik oldalról: igen kevesen vannak, akik képesek zongorázni, mégkevesebben vannak, akik önmaguk jutottak el egy bizonyos szintre. Ez egy kisebb kuriózumnak számít, így nem szabad a negatív oldalról megközelítened a helyzetet! :)

2016. nov. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 hosszúhajú ***** válasza:
7! köszi! cuki vagy! :)
2016. nov. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!