Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Van-e joga egy mentális...

Van-e joga egy mentális egészségügyi intézménynek birtokában tartani a "betegek" alkotásait?

Figyelt kérdés
Én ezt úgy tekintem, mint szellemi tulajdont, és ha fel is ajánlják a páciensek a munkához felhasznált anyagok megtérítését, milyen jogon nem kaphatja vissza a saját "műveit", melyek esetleg még eladásra is kerülhetnek? Mennyi intézmény van, ahol a képek, szobrok kiállításra kerülnek, be lesznek keretezve, stb. Van- e betegjog, bármi egyéb, hogy az alkotások vagy megkapják a kiérdemelt státuszukat, vagy visszakerüljenek az alkotóhoz. Van egy mozgalom régóta, amit "Outsider-Art"-nak neveznek, és ennek nagy kereslete van. Persze a "beteg" különféle okokból nem jár a jogai után, vagy nem is foglalkozik a kérdéssel, és ha igen, le is pattintják őket. Lefogadom, hogy sok intézmény nyereségeiről van itt szó már régóta! Ebben kérném a véleményeket - ha lehet, jogi alapon.

#alkotó #mental health #Outsider Art #profit éhség
2017. jan. 29. 10:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Tisztelt Kérdező!


Ha ez mind igaz, amit írtál, akkor valószínűleg egy nagyon lelkiismeretes mentálhigiénés szakember lehetsz!

2017. jan. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, de ne haragudj, nem tudok vele mit kezdeni. Tudnál többet mondani, írni? Nagyon kíváncsi lennék, ha kibővítenéd a véleményedet! Pro, vagy kontra. Részemről, láttam, amit láttam, ez nyugtalanít, és az, hogy "tehetetlenek" a betegek az intézményekkel szemben, akik legtöbbnyire szegények is, miközben ez megy. Sajnálom, hogy nincs itt még valaki jogi képviseleti véleménnyel.
2017. jan. 30. 09:08
 3/6 anonim ***** válasza:

Annyi a közös bennünk, hogy én is más betegek jogaiért harcolnék. (Ezt komolyan írom!)


Viszont ez egy sokkal lassabb folyamat, mint gondoltam. Nekem is borzasztó nehéz türelmesnek lennem - de azt gondolom, hogy hosszabb távon talán kifizetődőbb...


Biztos vagyok benne, hogy nem vagyunk csak mi ketten ugyanezen a véleményen. Sokan inkább hallgatnak,tűrnek, mint hogy hangoztassák a véleményüket. (Persze megfelelő stílusban.)


Ui: elnézést, ha a tegező hangnem bántó. Válthatok én is magázódásra. (Erre oda sem figyeltem, mikor válaszoltam.)

2017. jan. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Megint köszönöm, hogy írtál, és a tegeződés is rendben van! Én csak annyit szeretnék ehhez a dologhoz fűzni, hogy le vagyunk maradva ebben (és más kérdésben is) a nyugattól. Amennyiben a nagyon szidott civil szervezetek tudnának ebben lépést tenni, vagy figyelmük körében tartani, már jogszabályok is létre jöhettek volna, nem pedig az ember képébe vágják az ajtót a nyerészkedők, mi meg farkunkat behúzva, tehetetlen dühvel távozhatunk, és nem történik semmi! Láttam külön termeket bezárva a rengeteg, már komolyan bekeretezett képekkel, vagy kiállításra, vagy eladásra várva, szerintem is van bár biztos, és egy bizonyos vevőkör. Sajnos, csak itt tehetünk említést, válasz nincs, és ki tudja lesz-e eredmény, de kétlem, talán 20 év múlva. (Abban az esetben ha netán meg tudok szerezni "jogosan" egy képet, én vagyok a tolvaj?) Szóval PIPA vagyok, és undorítónak látom az egészet! Nem akarok ebből politikai kérdést csinálni, mégis a csókosok nyerészkednek, talán már évtizedek óta, a "beteg" artista, meg örül, ha javul a helyzete, talán bele sem gondol! Dühítő!
2017. jan. 31. 08:58
 5/6 anonim ***** válasza:

Írtam privátot, de nem válaszoltál rá.


Ha mindenképpen nyíltan szeretnéd hangoztatni a véleményedet, érdemes lenne talán más fórumokra ellátogatnod.


2009 augusztusa óta tapasztalom (amióta ismerem ezt az oldalt), hogy nem változik az "értelmiségi arculata". Főként persze a testbeszéd TELJES HIÁNYA miatt.


Türelmedet kérem, amíg időt tudok szakítani a további ESETLEGES együttműködésünkre. Nekem is közbejött számtalan váratlan elintéznivaló ezen a héten.


Annyit szeretnék még kérdezni, hogy Férfival avagy Nővel levelezek-e? Életkorod?


Üdv: egy 42 éves Nő

2017. febr. 6. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szeretnék a témához ragaszkodni, és nem hitvallással kapcsolatos félrevezetésekben részt venni. Az inkognitás szintén lehetővé teszi az "arcnélküliséget", és ezt szeretném egyenlőre megtartani, a személyes részletezés nélkül. Következetes válaszadás vinné előbbre a témát, és mindazok, akik előbbre tudják vinni ezt a kérdést, azoknak megköszönöm. A többi csak idő, és energia pocsékolás.
2017. febr. 7. 07:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!