Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi a különbség a "sima"...

Mi a különbség a "sima" akrilfesték és a kifejezetten modellfestésre szánt festék között?

Figyelt kérdés

Van rengeteg (250+ üveg) akrilfestékünk, illetve egy pár szép, kidolgozott(abb) figurás társasjátékunk, szeretnénk ötvözni a kettőt. Viszont mindenfelé csak a modellfestékekről esik szó, ezek nem kifejezetten modellfestékek, hanem fára, papírra, esetleg vászonra alkalmazható sima (többségében) vízbázisú festékek, leginkább a DEKA Color márkából, de akad Pentart és Hobbyművész saját márkásából is jó néhány. Illetve van még sima temperám, meg olajfestékem is. Az olajfestékekre írták pár helyen, hogy szépen használhatóak modellfestésre, de a drága olajfestéket nem feltétlen szeretném erre elhasználni. Akrilfestékek esetén viszont mindenhol általam ismeretlen márkájú, kreatív boltokban nem kapható, modellekkel foglalkozó szaküzletek által forgalmazott festékekről szóltak.


A kérdésem az, hogy a fenti festékeket tudjuk szépen használni a műanyag társasjátékos figurákra?

Ilyenekre gondolok, mint ezek itt:

[link]


Van néhány saját, fából faragott bábunk, amiket egész szépen (és tartósan, mert már 7 éve ki vannak festve kb, és ugyanolyanok) ki tudtunk festeni ezekkel a festékekkel, de a drága társasjátékok műanyag figuráin nem feltétlen szeretnénk kísérletezni, és valószínűleg a szintén elég drága makettfestékeket sem fogjuk megvenni, szóval akkor marad szürke mindegyik, ha ezekkel nem lehet szépen.


Van valakinek esetleg ötlete, tapasztalata?


2017. jan. 31. 22:40
 1/1 Wadmalac ***** válasza:

A makettfestékek olyan szemcseméretű pigmentanyagot tartalmaznak, hogy a kicsi airbrush pisztoly düznijén dugulás nélkül átmenjen, valamint vízhígan használhatóak. A tubusosokban annyi gélanyag van, hogy nem lehet pisztolyhoz higítani, plusz eltömítik a düznit.


Régebben telefon előlapokat festettem airbrush-sal, amikor a Tamiya vízbázisú akril modellfestékek eltűntek a boltokból, csak az olaj maradt, hosszan keresgéltem, végül művészboltban találtam pisztolyra higított vizes akrilokat, kifejezetten szórásra, vagyonért.


Gondolom azóta szélesedett a paletta, csak amióta a telófestés biznisz lecsengett, én kimaradtam belőle.

2017. febr. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!