Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért nem szeretnek ma az...

Miért nem szeretnek ma az emberek szomorúbb verseket, regényeket olvasni? A hiba a korban van?

Figyelt kérdés
2017. febr. 5. 23:38
 1/9 anonim ***** válasza:
A mufajban.
2017. febr. 5. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Igazából igen. De nem a szomorú része miatt.

Felgyorsult a világ, ma már mincs ideje az embernek leülni és órákig olvasni. Míg egy film meg van 2 óra alatt és teljes élményt ad.

Az olvasás agymunka, ne keverjük a tv-zéssel.

A könyv lassú, lassan peregnek az események.

Én is csak ismeretterjesztő könyveket olvasok és azokat is villámolvasással.


Ha az ember a nap végén összeesve lehever a kanapéra, az olvasásnál pihentetőbb a tv vagy a netezgetés. Máskor meg nem igazán van rá idő.

2017. febr. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert az embereknek van elég bajuk, nem akarják azzal magukat röstelni, hogy átéljenek illetve érezzenek például egy balladát.

Mindenkinek meg van a maga baja, kinek lenne kedve szomorú dolgokról olvasgatni.

2017. febr. 6. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Jó a felvetés, jók az előttem szólók kommentjei.

Én inkább fiziológiájában keresem a választ... a szervezetre sokkal jobb hatást gyakarol a nevetés, stresszoldó, talán még fájdalomcsillapító hatása is van.

Értem én, hogy most divat ez a mélabú fasság (egyik szemem sír, másik haj) (szeretek sírni, befordulni) és a többi... de igazából sokkal jobb egy kiadós nevetés, mint egy magadba zuhamás.

Én pl. nagyon jól szórakozom a Family Guyon, ettől függetlenül megnézek komoly, mélyenszántó gondolatokkal bíró filmeket is, pl. a Black mirror-t.

Elolvastam Ted Chiang Érkezés c. novelláját, ami inkább tudományos, mintsem fantasztikus... szeretek olvasni, de pl. semmi pénzért nem olvasnám el a Háború és békét v. a Nyomorultak-at. (filmben tökjó volt... Belmondo-val a főszerepben. :)

Versek.

Általában nem szeretek, nem szoktam verset olvasni - köszönhetően az iskolai elvárásoknak: egy senki vagy, ha nem tanulsz meg pár verset kívülről - de van jópár kedvenc, ha a hangulatom úgy hozza, el szoktam őket olvasni.

Pl: szeretem a Wales-i bárdokat, de Verlaine Érzelmes párbeszéde is odaver.

2017. febr. 6. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Felületesebbek lettünk. A könyv sem lassú. Emlékszem, ha nagyon jó könyvet olvastam, abba sem tudtam hagyni, inkább nem feküdtem le aludni. Ma már erre nincs idő. Korábban szívesen megéltük a drámaibb történeteket katarzissal együtt, ma az ember már nem vágyik érzelmi szélsőségekre. Ebben a dilis világban nem éljük át mélységükben a szomorú történeteket, még a sajátunkat sem, helyette jön a felismert vagy fel sem ismert depresszió, ami nem tisztít meg, hanem egyre mélyebbre lök.
2017. febr. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolsó jól mondja; Felületesebbek lettünk. A vers elmélyülést kíván, de a mai ember jobban szeret a hálón szörfözni. Abban nem kell elmélyülni, ott elég a felületes ismeret is.
2017. febr. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem inkább arról van szó, hogy a világban rengeteg a gond, a magánéleti kríziseinket sem tudjuk feldolgozni, ezért nem akarunk már több negativizmust magunkra pakolni?
2017. febr. 16. 21:06
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, kérdező. A világon mindenhol és mindenkor a "dögöljön meg a szomszéd tehene is" elv érvényesül. Minél nagyobb bajban van az ember, annál nagyobb szüksége van arra, hogy más lelki nyomorát, vagy szomorúságát lássa.
2017. febr. 17. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Azt figyeltem meg az ismerőseim körében, hogy amikor nagyon mélyen lenne vannak, akkor nem képesek olyan szövegeket olvasni, amelyek rosszul végződnek. X.Y, elveszíti egy hozzátartozóját, akkor hárítja a halállal foglalkozó irodalmi alkotásokat.

Ugyanakkor olyat is ismertem, akik egyik hozzátartozójuk életből való távozása után Jim Morrison The End című dalát hallgatta és megtisztult. Ez utóbbiból ismerek kevesebbet.

2017. febr. 17. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!