Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan tudnék jobban rajzolni...

Hogyan tudnék jobban rajzolni magamtól?

Figyelt kérdés

Nagyon jól tudok különböző rajzfilmfigurákat másolni, és az emberi arckép is egész jól megy, de magamtól szinte semmi szépet nem tudok csinálni, pedig szeretnék képregényt/animációt csinlni, nem csak pálcikaemberekkel.

Mit ajánlotok?


16f



2017. márc. 13. 15:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Valószínűleg abban a gödörben vagy, amibe sok önállóan (vagy jobb agyféltekés rajzot) tanuló rajzos is beleesik, hogy látod, amit letesznek eléd, de nem érted. Azt kell megtanulnod, hogy hogyan épül fel az anatómia. Hogy aránylanak egymáshoz a testek és a formák, vagy hogy egyáltalán milyen formákra lehet lebontani egy-egy alakzatot. A fej formára pl. egy ovális, de az arcon rengeteg más elem különíthető el, az orrnyereg vonalával kirajzolhatók a szemöldökök, a szem távolsága megegyezik azzal, mintha egy harmadik szemet rajzolnánk a kettő közé, és még sok-sok más dolgot kell nem csak megértened, de meg is tanulnod ahhoz, hogy magadtól is képes legyél rajzolni. Ajánlom, hogy kezd el YouTube-on Draw with Jazza videósorozatát a legrégebbi videójától, ahol az elejétől kezdve építkezik, és egészen az animációig mindenféle tutorial megtalálható ott. Az ajánlott videók között meg sok más kapcsolodó tutorialt is fogsz találni, amik segítik majd a fejlődésedet.


Sok sikert! Sokáig fog tartani, néha legszívesebben csak feladnád az egészet (és sokan el is véreznek ezen az úton, amikor látják, hogy nem jutnak egyről a kettőre), de megéri annyit küszködni az egésszel. Keress valakit, akivel együtt tanulhattok, együtt sokkal jobb és könnyebb megelőzni a "feladást" is akkor, ha van valaki melletted, aki folyton zaklat, hogy "gyerünk már, ember, tovább kell csinálnod", úgyhogy ezt mindenképp tudom ajánlani. Ha nincs senki, én is szívesen állok a rendelkezésedre, 7 éve rajzolok, de nagyon sok idő kiesett (igen, feladtam, de aztán rájöttem, hogy rajzolás nélkül semmit se ér az életem), szóval én is csak kezdő vagyok.

2017. márc. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sok hobbi rajzolgató elfeledi, hogy egy rajzolni tudó embernek érzéke mellett sok ideje benne van.

Kb 13 éves koromig hobbiból rajzoltam, majd általános utsó évében a rajztanáromhoz (elismert művész) külön órákra jártam majd művészetibe mentem tovább.


A kommentelőnek igaza van. Arányok, vonalkezelés, anatómia, szerkezeti rajzok, minél több eszközzel való ismerkedés.

Anno egy ceruza és lap létezett számomra, de most már annyi minden fele nyitottam, hogy rengeteg dologhoz értek. Grafika, szobrászat, varrás (ruhatervezőin voltam), fodrászat... s csak nő a kiváncsiságom.

Jelenleg a szilikonnal és műgyantákkal ismerkedek, mert egy alap figurámat sokszorozni akarom eladásra.


Rengeteg idő s kitartás kell a fejlődéshez, végeredményekhez.


Anno a képregény készítés minket is érdekelt, de csak fellángolásból. Amit el is kezdtünk az elején oké volt, de a történet folytatása ... nos mindenki másik szálon akarta folytatni xD

Olykor most is megfordul a fejemben, de egyedül nem állnék neki.


Mit ajánlok? Naaagyon alapoktól kezd tanulni pl kockák hengerek papírra rajzolása (nem képről), itt kezdődik az arányérzék fejlesztése. S haladj egyre bonyolultabb dolgokig.

Ha ember rajzoknál tartasz majd az is jó, ha kiülsz valamerre s embereket vázlatolgatsz pl papesz ül a padon stb.

Akkor mondhatni, hogy jó vagy ha 1-2perc alatt felvázolod a pózokat gyors vázlatokba. De sok gyakorlás, rutin kell.


Pl manga rajzolók is annyiszor rajzolták meg pla főhőst, hogy pár mp alatt lerajzolják. Vannak mangaka videók is. Végtére egy regény alatt rengetegszer rajzolnak újra s újra ugyanazokat a szereplőket. Szép munkákat adnak ki.


Sok sikert, kitartást!

2017. márc. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

2# vagyok.


Alkotóként néha napján nekem is megingadozik a kedvem, de a végeredmény jó érzéssel tölti el a szívem lelkem. Megéri "befektetni" az alkotó hobbikba/munkákba.

2017. márc. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!