Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogy lehet megtanulni érteni...

Hogy lehet megtanulni érteni a művészethez?

Figyelt kérdés

Szeretnék minél nagyobb tudásra szert tenni a művészet terén. Zeneileg már egyre jobban érzem a fejlődést, egyre több klasszikust ismerek, viszont a festészetben, építészetben is szeretnék fejlődni. Lexikális tudást felhalmozni. Hogyan tudnám ezt elkezdeni? Milyen könyvek, esetleg feladatokkal lehet elérni?

Jelenleg az Itáliai reneszánsz festészet vonz nagyon.


2017. márc. 26. 13:11
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekünk suliban volt egy olyan könyvünk, hogy Tér forma szín. Sajnos egyikünk sem vette komolyan a rajzórákat. A tanár mindig feladott egy csomó feladatot a könyvből de egyszer sem nyitottuk ki, plusz teher volt.

Sok év múlva ismét kezembe akadt a könyv amikor selejteztem és belelapoztam. Már bánom, hogy nem foglalkoztam akkor ezzel komolyabban hanem helyette a matek könyveket gyűjtöttem. Szerintem ebben a könyvben megtalálhatóak az alap dolgok amik valamennyire bevezetnek a forma és a színek értelmezésébe.

2017. márc. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!