Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miket kell tudnom mielőtt...

Miket kell tudnom mielőtt elkezdek olajjal festeni?

Figyelt kérdés

Eddig akrillal festettem, az nem nehéz.

Van már vagy 1 éve olajfestékem is, de még mindig nem mertem kipróbálni. Van hozzávaló hígítóm is, de nem tudom hogy mossam ki az ecsetet. Elősző abba, majd vízbe kell, vagy hogy?

Vásznam is van. Gesso, alapozó, meg festés utáni lakk az nincs. Bár a vászon előre alapozott.

És szintetikus ecsetjeim vannak, ami inkább akrilhoz jó, de azért olajjal is festhetek vele nem?


2010. máj. 15. 14:22
 1/4 anonim ***** válasza:
szerintem a sulidban kérdezd meg a rajztanárt. de ha esetleg te már felnőtt vagy és már nem jársz iskolába akkor vedd fel a kapcsolatot egy profi rajztanárral és e-mailban tedd fel neki a kérdésed. ő tuti pontosabb választ ad mint ezen az oldalon bárki.
2010. máj. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Először is: a szintetikus ecset mindenhez jó. Nem az ecsettől függ, hogy milyen lesz a végeredmény...

Másodszor: vedd ki a könyvtárból a "képzőművészet iskolája című könyvet, abban minden hagyományos képzőművészeti technikát részletesen leírnak.

Ha alapozott vásznad van, akkor nem kell külön már gesso. Bár nem csak vászonra lehet festeni, a farostlemez pl sokkal olcsóbb, lapszabászaton is be lehet szerezni és azt neked kell lealapozni. Meg persze feszíthetnél magadnak is vásznat, ha már festesz, de ezt már csak mellékesen merem megemlíteni....

Higító alatt nem tudom mit értesz, terpentint kellett volna venned. Ha nem köt bele a festék az ecsetbe, akkor semmi szükséged nem lesz rá amúgy, legfeljebb vattára csepegteted, és a földről meg ahova még szétmaszatoltad, onnan felszedni. Az ecsetből a festéket szappanos meleg vízzel tudod kimosni.

Az olajfestéket amúgy, ha tububan készen veszed, akkor nemnagyon kell higítani, mert eleve hobbi"művészek"nek, használatra kész állapotban árulják. Szóval kinyomod, belemártod az ecsetet, festesz vele és amikor kész vagy kimosod az ecsetet és ennyi. Lakkozni nem kell feltétlenül, meg azelőtt amúgyis egy hónapig szárítanod kell a képet, szóval addig még meg is veheted a lakkot...

Ja, most mégegyszer elolvastam amit írtál, és úgy tűnik, hogy nem egyértelmű, de gesso=alapozó... Amúgy az akrilfestéshez is kell, eddig mit csináltál alapozás helyett???

Ja, és fekve szárítsd, legalább egy pár napig, és ne hagyd beporosodni (na ez az igazi kihívás, mert a festékbe beleragad a por...).

Amúgy meg ha ilyenekkel komolyan akarsz foglalkozni, akkor legalább egy rajzsuliba, vagy egy festőhöz érdemes lenne elmenned tanulni, mert az nem elég, hogyha olvasol róla, vagy mindenről csak egy pár szót tudsz, ezeknek a technikáknak megvan a hagyománya, hogy hogyan a legjobb, persze lehet kísérletezni, de az mindig csak úgy valamilyen lesz... Sokkal egyszerűbb, ha elmész valakihez, aki szintén tanult ilyesmit és és több évzsazad folyamát felhalmozódott tapasztalatokat megosztja veled. Hidd el, kevés egy élet arra, hogy ezekre mindre magadtól rájöjj...

2010. máj. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Én még csak kezdő festő vagyok. Még inkább csak rajzolok.

16 éves vagyok, ezért még nem akarok rá annyi pénzt áldozni, hogy külön órákra járjak, ezért marad a rajzszakkör, ahol nem festünk.

Az eszközöket próbálom olcsón kihozni. A vásznam az olyan, amit a Lidl-be lehetett venni karácsony körül.

Tehát elég olcsó, de meg vagyok vele elégedve. Nem feszített vászon, hanem sima lapok.

Az ecseteim viszon jó minőségűek, vagyis legalább közepes.

És festőszert használok a festékhez. Ecsetet hígítóval mostam ki. ma kezdtem el csinálni egy képet. Egész délután csináltam, és elég jónak tűnik 1.-höz képest.

ha kész lesz, akkor felteszem ide.

Nagyon még utána se olvastam az olajjal való festésnek, de ezért először inkább kipróbálom. És tetszik. Jó hogy nem szárad meg olyan hamar.

Amiket írtál, azokra majd figyelek.

2010. máj. 16. 19:58
 4/4 anonim ***** válasza:

a higító még a műanyag ecsetet is tönkreteszi. Szappannal mosd ki még mielőtt beleszáradna. Légyszi!

Rajzszakkörön pedig, ha komolyan is érdekel a festés, akkor kérhetsz ehhez segítséget a rajztanártól, kellene tudnia segíteni, bár tudom, milyen a rajztanár képzés, de az alapokat legalább akkoris tudnia kéne.

Szóval nyugodtan menj oda hozzá, és ha olyan beállítás van, hogy csendélet, vagy modell esetleg, akkor ne zavarjon, hogy a többiek rajzolnak, te fess nyugodtan (csak ne olajjal, hanem temperával, vagy akrillal).

Nagyon fiatal vagy még, idősebbnek hittelek :)

2010. máj. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!