Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mit gondoltok a művészi...

Mit gondoltok a művészi aktivitásomról? Kevés v elegendő, sok? Érdemes ezen egyáltalán gondolkodni vagy csak csináljam? (személyes tapasztalatokra kíváncsi vagyok)

Figyelt kérdés

Festményekről van szó, olaj képem kisméretű idén már készült 10 DB (20X30 cm-esek)


10 DB (50X100-as készül)


Akvarellből 150, de személy szerint rettentő kevésnek érzem, a környezetem pedig soknak tartja, főképp, hogy rendkívül sokat fordítottam a kidolgozásukra.


Tavaly viszont jóval többet készítettem, 3-szor ennyit.

Úgy érzem itt az ideje egy utazásnak, kevés inspirációt találok.


Ettől függetlenül jól érzem magamat, csak félek, hogy a csökkenő szám (minőségjavulás ellenére) egyre inkább alábbhagy és végül művészi válságba megy át.


Idősebbek akik átestek hasonlóan hogy jutottak túl az ilyesmin, természetes ez?


22F


Válaszokat köszönöm,


2017. jún. 7. 11:03
 1/7 anonim válasza:
Attól, hogy az előző évhez képest kevedebb munkád van még nem azt jelenti, hogy művészi válsagban vagy. Amennyibben a munkáid színvonla pedig sokkal kidolgozottabb abszolút nincs okod az ijedségre, már az is nagyon jó, hogy ezt ilyen lekesedéssel űzöd.Majd, ha újra lesz inspirációd akkor úgy is újra bele kezdesz a munkák gyartásába, lehet, hogy most pont nincs rá olyan motivációd ezért kezdtél "kevesebbet" foglalkozni vele. Ez előfordul, majd behozod a lemaradást.
2017. jún. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igazad lehet, köszönöm a válaszodat.

Igazság szerint, ha jobban belegondolok amiatt is háttérbe kerülhetett, hogy olvasással, filmekkel és nyelvtanulással is több időt töltöttem.

2017. jún. 7. 12:02
 3/7 anonim válasza:

Hát igen az ilyenek valóban el tudják venni az időt, de akár ezekből is gyüjthetsz inspirációkat, tehát nem feltétlen rossz ez most ez se. A későbbiekben pedig elképzelhető, hogy ezek a momentumok amitől akár jobbak is lehetnek majd a munkáid. Szükség van a külső behatásokra néha. :)

Egyébként meg emelem kalapom, hogy ilyen sok munkád van azért ezek is nagyon idő igényesek, nem mindenki ilyen, de gondolom te szereted is ezt csinálni.

2017. jún. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm és igen szeretem is.

Jóformán ez az életem, meg hát igazából mindemellett nem csak az a célom, hogy festményeket készítsek az idők végéig.

Hiszen a filmekkel ez például úgy kötődik egybe, hogy a legnagyobb álmom a látványtervezés.


De ehhez még sok van hátra, megállás nélkül fejlődni kell és lépést tartani, elvégre a követelmények is évről évre nőnek.

A nézők is nagy elvárásokat támasztanak egy-egy új produkció esetén.

2017. jún. 7. 12:44
 5/7 anonim válasza:
Ez abszolút így van, nekem a tesóm látványtervezést tanul és sohasem gondolta volna, hogy ennyire bele kell menni a festészetbe. Az óráik 70%-ban elvárják ezt, de ennek ellenére remekül boldogul és rengeteget fejlődött ez alatt. Nagyon meg szerette ezt a szakot. Sok sikert hozzá neked is.
2017. jún. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Egy haverom a MOME-ra jár, 1 év alatt 1 képpel készült el :D

Ennek ellenére jeleaen végzett az évvel és nem érzi válságban magát. Abba az 1 képbe beleadta szívét, lelkét.

2017. jún. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Egy művésznek mindig a minőség legyen a szem előtt ne a mennyiség. Nem attól leszel korszakalkotó, hogy megdöntöd az egy év alatt festett képek világrekordját, hanem attól, hogy valami kiemelkedőt alkotsz.
2018. febr. 21. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!