Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Tüskevár c. könyvben nem...

Tüskevár c. könyvben nem értem ezt a hármasból ötös ugrást?

Figyelt kérdés
Szóval Ladónak négyese volt matekból, erre feleltetik. Úgy néz ki, hármas lesz év végén, ezt még hihetőnek tartom, ezek szerint egy ötöse meg egy egyese van 2. félévben...? Kicsit kevés, de na, fogadjuk el. Erre a második feleletére gondolom, kap egy ötöst. Tehát átlagolva ez 4.3 - ez még mindig csak négyes. Így hogy kaphatott év végén ötöst? Vagy ez a gyerek ennyire nem tudja, milyen jegyei vannak még? Mert ha voltak még ötösei, akkor hogy hihette, hogy hármast kap?
2017. jún. 26. 21:33
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
Ezt én sem értettem soha. Csak arra tudok gondolni, hogy Kengyelnek annyira megesett rajta a szíve, hogy felkerekítette neki. De örülök, hogy nem csak nekem tűnnek fel ezek a kis logikátlanságok :)
2017. jún. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Vree ***** válasza:
100%
Zárójelben említeném, hogy bár nem tudom, hogy az 50es években mi volt a szabály, de a modern iskolák sem feltétlenül mindig az "átlagolós" szabályt alkalmazzák. Ha jóltudom csak annyi az elvárás, hogy a tanár a diák jegyei és órai teljesítménye alapján hozza meg a döntést, de amíg nem lóg ki a lóláb nagyon, rajta múlik, higy hogyan összegzi.
2017. jún. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nincs benne semmi logikátlanság. Csak matekból lett volna hármasa, a tanár meg normális volt és nem rondította el a bizonyítványát, hanem ötöst adott neki. Vagyis felesleges átlagot számolgatni.
2017. jún. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A tanárnak nem kötelező minden esetben ragaszkodni az átlaghoz.

Ha pl. látja a fejlődést, kerekíthet felfelé.

Ugyanígy, ha látja egy jegyen, hogy az inkább baleset miatt csúszott be, valamint az illető felelt a jobb jegyért - megteheti, hogy azt a jegyet figyelmen kívül hagyja.

2017. jún. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!