Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mit jelent az ha valaki...

Mit jelent az ha valaki művész? Ki számít művésznek?

Figyelt kérdés

2017. jún. 28. 18:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Michelagelo

Kocsis Zoltán

Sass Szilvia

Törőcsik Mari

2017. jún. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mármint mikortól vallhatja valaki magát jogosan! művésznek?
2017. jún. 28. 19:01
 3/8 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem a művész egy kicsit erős jelzés. Én nagyon jó rajzolok, fénykép minőségben. Ez mellet, pedig rendszeresen tetoválók. De valahogy, soha nem nevezném magamat művésznek. Nem érzem, úgy hogy művész lennék. Sőt, nem is szeretem ha valaki művésznek hív.


Én csak egyszerűen szeretem amit csinálok.

2017. jún. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én valódi vész vagyok. Mint egy sárlavina, vagy csuklásroham. Sosem szerettem a mű dolgokat.
2017. jún. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én azt mondanám annak, aki hivatásszerűen ebből él (akár másodállásban, vagy csak időszakosan). Hogy magadat mikor vallod annak, az már csak szerénység kérdése.
2017. jún. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ilyeneket írnak a művészekről: [link]

A kérdésedre azért nehéz válaszolni, mert ez egy elég "rossz" szó, mintha kényszerből alakult volna ki. Minden embernek igénye van az önkifejezésre, befogadásra, úgy általában a szépre, az érzelmek lefojtására. Vannak akik ezt szakmai szinten űzik, talán erre nem sikerült más összefoglaló megnevezést találni. Kezd már ez a szó néha negatív értelmezésbe átmenni, hasonlóan mint az értelmiségi, vagy az elit. Az a helyzet, hogy a mai korban már nincs valódi jelentősége ilyen formán megkülönböztetni egymástól a rétegeket, mert mások lettek az alapfeltételek és az elvárások is. Valahol ez jól is van így mert mindenki magának döntheti el, hogy kit hova sorol. Nagy távlatokban végül úgy is ez lesz a döntő, hogy a többség milyennek ítélte meg az embert az alapján amit maga után hagyott.

2017. jún. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
76%
Számomra a művész az, aki olyan szellemi terméket tud létrehozni, amely nem mindennapi és mások által is elismert.
2017. jún. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A modern definíció alapján minden művészet ha te azt annak nevezed. Még a szemét is, és ez nem túlzás.
2017. jún. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!