Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Én művésznek számítok?

Én művésznek számítok?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretek festeni,rajzolni,énekelni és verset/könyvet írni.

Számtalan énekversenyen voltam,(sokszor első helyezet),a rajzaimat is küldték már versenyre, és emellett versíró versenyeken is voltam, szép eredménnyel.

Vagy nem ezek a formaságok a fontosak,hanem az,hogy minek tartom magamat? Miben nyilvánul meg az, ha valaki művész?



2017. júl. 7. 07:22
 1/4 anonim ***** válasza:
72%
Nem. Csak annak képzeled magad.
2017. júl. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nehéz meghatározni, de szerintem aki művész az olyan gondolkódó,aki festés,költészet stb révén akarja kifejezni önmagát. Mondhatom azt is,hogy egyfajta kényszer és látásmód, azonban minőség is. Egy festő nem festhet csak úgy, ismernie kell az anyagot,amit használ, a színeket, kell egyfajta beépült tudatosság is.

Végül pedig elismertség, vagy szakma vagy nagy tömegek által,de itt a nehéz dolog, ugyanis a művészet mindig kötődik a kor és régi korok kultúrájához és meglehetősen szubjektív tud lenni.

2017. júl. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az a művész aki annak tartja magát vagy ha ő magát nem is tartja annak akkor a társadalom bizonyos csoportjai igen , de talán még az is elég ha egy ember tekint az illetőre művészként , mivel az ember mindig másokhoz viszonyítva vagy saját maga határozza meg önmagát ezért a fönti definícióm függvényében nevezhetünk valakit művésznek.


Azonban ha kissé idealisztikusan nézzük a dolgokat elképzelhető az is hogy valaki kidob egy üres vizes palackot a szemétbe és ezzel ő művésszé válik , cselekedetének művészi értékét se ő se a társadalom egyetlen tagja sem látja , tapasztalja , mégis ő művésszé vált nem a földön hanem az ideák univerzumában , sőt mondhatni a földön csak az ideák szemszögéből nézve és nem emberi mértékkel nézve.

2017. júl. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mai napig inkább csak alkotónak mondom magam, ha ilyen téma jön fel egy beszélgetés alatt vagy ha valaki leáll s érdeklődik (szoktam olykor kint rajzolni/faragni)

Addig nem mondom ki a művész szót magamra, amíg el nem érek egy nagy kiállítást vagy amíg megnem nyitom weboldalamat s siker is lesz vele.


Művészetibe tanultam. Sokszor korán befejeztem munkáimat és tanárom elengedett másik tanárokhoz, ahol megismerkedhettem több művészeti ággal. Nincs papírom persze azokról, de eleget tanultam, hogy ami a fejemben van azt kivitelezzem.

Ruhatervezőin voltam. Varrni, szabni tudok, rajzolok, festészet is megy de nem kedvenc, ami nagyon megtetszett az a szobrászat. Nem gondolta senki, de én magam se hogy jeleskedni fogok benne. Az arány érzékem minden alkotásomban észrevehető s térbeli gondolkodásom.


A verseny az csak verseny, én is voltam nem egyen s emberek ezrei mennek rajz/író versenyekre. Egészen a pici ovisoktól a felnőttekig bárki.

Szval milyen versenyeken vett részt?-az se mindegy azért. Pl most van a "Gombold újra" nem egyenlő egy falusi iskolában rendezett jelmeztervezéssel.


S az ilyen témákba egy adatot jó lenne tudatni: Mennyi idős vagy?

2017. júl. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!