Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Színész szeretnék lenni....

Színész szeretnék lenni. Hogyan tovább, valaki segítene?

Figyelt kérdés

Persze még semmi sem 100%, de mindig is szerettem a művészeteket és van pár vicces, kiskori történetem, ami bizonyítva, hogy már akkor is egy kis "színész" voltam, de ezek hosszúak, most nem mesélem el.

Pár éve énekesnő akartam lenni, most a színészet jobban elkezdett érdekelni, de ott is kell énekelni, és ha nem is leszek énekes, hobbiból szeretnék majd énekelni (pl egy zenekarban). Énekelni imádok, a zenét is nagyon szeretem és rengeteg zenét hallgatok. Sosem jártam énekre, de most fogok.

Hat évig jártam zeneiskolába, szolfézsra, furulyára (ezt inkább hagyjuk, csak népdalokat játszottam) és gitárra. A gitárt nemrég abbahagytam és azóta itthon gitározgatok néha, már könnyűzenei darabokat, de nem vagyok profi.

Táncolni egy évet táncoltam, akrobatikus rock and rollt, most szeretném újrakezdeni, mert hiányzik és sportolni is kéne valamit. A rockyt imádtam, van is egy hely a közelünkben, de nem biztos, hogy oda tudok menni. Ha nem jön össze, milyen táncot válasszak, ami a színészetben is előnyös? Majdnem mindegyik felvételin táncolni kell, mindegy, hogy mit, vagy van műfaji megkötés?

Szépen beszélek, nem dadogok, nem "énekelek", nincs beszédhibám és soha nem is volt. A hangszínem is jó. Szerintem jól el tudok játszani dolgokat, persze a koromhoz és ahhoz képest, hogy nem jártam sehova drámára.

Viszonylag könnyen tanulok verseket, iskolában eddig sosem volt vele nagy problémám. Mindig is humán voltam, a magyar mindig jól ment, ötös vagy négyes voltam belőle. Igyekszem sokat olvasni, bár ez nem mindig jön össze.

Az lenne még a kérdésem, hogyha a következő tanévben nem tudok beiratkozni drámára vagy színjátszó szakkörre, az nagy hátrány? Nem hinném, hogy lenne rá időm, meg nem is találtam jó helyet. Otthon lehet valahogy gyakorolni? Mit tanácsoltok?


14/L



2017. aug. 5. 22:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Gimnázium után színművészeti főiskola.
2017. aug. 6. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bocsi de nem olvasom végig. 14 évesen már játhatsz színházban, vannak fiataloknak szóló csoportok. Érdeklődj a városod színházában.
2017. aug. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Hasolnló helyzetben vagyok.Írj privit!



15/L

2017. aug. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

5 evvel ezelott enis eldontottem, hogy szinire megyek, mindenem a szinhaz, a muveszet(muveszetibe is jarok)

nagyon szeretem a kihivasokat, imadok veresengeni, de imadom a penzt is, rajottem hogy nem nehezitem meg az eletem.Ha csak kozepszintunek erzed magad, akkor inkabb hagyd, foglalkozz massal. A szineszet nagyon keveseknek jon be, es korant sem olyan amilyennek elkepzeled. Ha megis ezt az utat jarnad, keszulj fel arra is hogy ha nem lesz jo vege, akkor a legerdemesebb eveidet hulyesegre pazaroltad, es ott alsz kezedben a diplomaval, es sehova nem vagy eleg. A diploma nem garantal neked semmit...(bocsi ha elvettem a kedved, csak enis probalok racionalisan gondolkodni)17/l

2017. aug. 9. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Aki imádja a pénzt az ne legyen színész.
2017. nov. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!