Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Amit én csinálok abban még...

Amit én csinálok abban még nincs semmi művészet?

Figyelt kérdés
Autodidakta módon tanultam meg festeni és sokak szerint tehetséges vagyok. Alapokat képzésen tanultam, de nem végeztem el magasabb fokú iskolát. Láttam már sok példát arra, hogy autodidakta művészek is tudtak érvényesülni. Középsuli óta egyik célom h komolyabb eredményeket elérjek majd idővel pl. vmilyen szintű ismertség és kiállításokon részvétel vagy önálló kiállítások. Viszont én fényképek alapján - főleg általam - készítettek mintájára szoktam festeni. Tajkepeket szoktam főleg, és állatokról portrékat. Szeretem a valóságot szemléltetni, ezért nem szoktam elvontabb dolgokat készíteni és szeretem ha nagyjából minden a helyén van pl. Anatómiailag ha állatról van szó, vagy tajkepnel h felismerhető legyen egy egy ismertebb hely pl. egy város. Azért folyamodok fotókhoz mert nincs lehetőségem leutazni helyekre h élőben megfessem vagy bizonyos állatokat ha fejből festenek nem lenne minőségileg annyira jó mint kép alapján. Némely emberek szerint ez másolás és nincs benne művészeti érték mert nem én találom ki. Na de a fotót előtte én sütöm el, vagy ha más fotója alapján csinálom akkor több fotót vét k össze és abbol a 3-4-bol alakul ki a kompozíció. Meg szerintem én döntöm el milyen színárnyalatokat használok, így már másabb mint a fotó, plusz ecsettechnika is számít.. Kíváncsi lennék mások véleményére is. Valamint szívesen beszélnék művészekkel és megmutatnám a munkáimat e-mailben építő jellegű kritika céljából.

2017. aug. 10. 21:29
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Már hogy ne lenne? Felkeresed a helyet, körülnézel, átérzed a hely hangulatát. Aztán keresel egy kompozíciót, lefényképezed. Otthon, amikor lefested, te alkotod meg a képet és a már átélt élményből merítkezel. A fényképezés teljesen jó módszer, szerintem sok művész így fest.
2017. aug. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
88%
A művészet belűlről fakad! Senkinek sincs joga leszólni! Jobbak persze mindig lesznek, de szerintem a művészetnek nem kellene versenynek lennie! Már akkor megéri, ha magadnak szerzel vele örömet, s ha mást is boldoggá teszel a műveddel csak örülhetsz. A művészet mindig is magasztosabb volt, mint a piaca! Gondolj bele! A ma elismert alkotók is többnyire életük során nem kapták meg azt a figyelmet, amit haláluk után. Mert nem feleltek meg koruk piaci követelményeinek. Én csak örülök, hogy örömet és boldogságot okoz neked az alkotás! Nem vagyok szakember, de boldoggá tennél, ha privát üzenetben mutatnál az alkotásaidból!
2017. aug. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Oh köszönöm az eddigi véleményeket. :) Hasonlóan vélekedek én is. Bármit szívesen fogadok mert szeretnék fejlődni is.
2017. aug. 10. 21:51
 4/9 anonim ***** válasza:
Mutass rajzokat, festményeket!
2017. aug. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Utolsó: Küldtem neked is privátban.
2017. aug. 11. 16:48
 6/9 anonim ***** válasza:
76%

Az alkotás határtalan. Inspirációs képgyűjtések se véletlen vannak. Pl ha nem jut eszembe egy mozdulat béka perspektívából nem rossz ötlet valakit felkérni egy fotóra, hogy szerencsétlen ne végig pózoljon s rajzolóként se kell lent heverni.

Az arányok/nézetek reális megrajzolásokat jó szemügyre venni.

S más egy alapot pl pózt/nézetet másolni, minthogy fogod s rárakod s átmásolgatod... Volt ilyen nevezőnk aki különböző képek részleteit másolta le egy az egyben s azzal alkotott "újat" , CSAKHOGY feltétel volt, hogy az alkotás SAJÁT munkád fantáziád legyen. Más képről másolni tilos...

Az idei versenyzők közt is volt ilyen-.-" szánalmas.


Ám kíváncsi vagyok én is pár példára, mit is alkotsz.

Énis küldhetek ha érdekel, bár a festészetet nem éreztem hozzám valónak, inkább ceruza,tinta, szobrászat, varrás, bútortervezés. Hiába mondták, hogy meg az, ha nem fogott meg s hosszúnak tartottam a rászánt időt pl drótékszerek is.


Az egyik dilemmám:

A kreativítás határtalan, de az élet viszont rövid. :(

2017. aug. 16. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Írtam.
2017. aug. 17. 08:19
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek veled. Attól, hogy nem absztrakt, saját fejből kipattant képeket festesz, a munkáidnak még lehet művészi értéke, már csak azért is, mert a festés egy olyan dolog, amire nem mindenki képes, és bárhogy is csinálod, egyedi lesz, nem lehet sorozatgyártmány, mert még csak két egyforma ecsetvonás sincs. Szerintem tulajdonképpen mostanában csak az a fontos, hogy van hozzá diplomád, vagy nincs diplomád. Hiába gyakorolsz évekig, hiába fejlődsz folyamatosan, és érsz el egy bizonyos minőségi szintet, ha nem tanultad, az "okosok" nem vesznek komolyan. Ami szerintem nagyon elszomorító. Főleg amikor látom online áruházban, hogy egy kb. iskolás szintű tájkép (azért mondom, mert tényleg annak nézett ki) alá oda van írva, hogy XY festette, aki a nem tudom milyen művészeti egyetemen fejezett, kis méretű festmény, ára 200 eur. Én meg napokig dolgozok egy festményen, szívem-lelkem beleadom, és nem beképzeltségből, de az utóbbi képeimmel tényleg meg vagyok elégedve, mert egyre jobban sikerülnek, aztán, ha valaki meg akarja venni, mondom, hogy 40 euro és majdnem dobnak egy hátast. Mert azt gondolják, hogy én, aki csak hobbyból fest, szinte ingyen kellene, hogy adjam a festményeket.

De nem is konkrétan az eladásról van szó, hanem arról, hogy miért nem tud, egy egyszerű, de tehetséges ember sikeres lenni, aki attól, hogy nem tanulta a festészetet, ért hozzá? Erre én is keresem a választ. Szeretném megérteni, hogy egy fehér csík kék alapon mitől értékesebb, mitől nagyobb eszmei értékű, mitől művészibb, mint az én virágcsokrom, amin napokig-hetekig dolgoztam...

Elküldenéd nekem is a képeid? Kíváncsi vagyok rájuk. :)

2017. aug. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Neked is ment. :-)
2017. aug. 17. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!