Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Magyarországon hogyan lehetne...

Magyarországon hogyan lehetne befutni költőként? Hogyan, hol érdemes próbálkozni?

Figyelt kérdés

2017. aug. 30. 15:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát a "költő" és a "befutni" szavak nem nagyon férnek el egy mondatban. :) Úgy érdemes próbálkozni, hogy legyél nagyon jó, olyan mondanivalóval ami sok emberhez szól. Magánkiadással próbálkoznék először, mert úgy gondolom, hogy a piaci alapon működő könyvkiadók nem nagyon utaznak manapság versekben.
2017. aug. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sajnos én is ezt tapasztalom. Holmi túlgondolt folyóiratban vagy weboldalon publikálni pedig semmiképp sem szeretnék, akkor inkább írok továbbra is az asztalfióknak. :)
2017. aug. 30. 15:48
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne az asztalfióknak írj. Állíts össze a legjobb verseidből egy kisebb kötetet és adasd ki magán úton pl 50 példányban. Látni fogod, hogy mennyi idő alatt és kiknek tudod eladni.
2017. aug. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
Írjál slágerszövegeket! A Verebes marha jól keresett egy időben vele!
2017. aug. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Youtube-on, Facebook-on kene probalkoznod szerintem.
2017. aug. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%

Pályázatok , esetleg a jobb verseiddel megpróbálhatsz felkeresni ismertebb kortárs költőket hátha veszik a fáradságot és beleolvasnak a verseidbe stb.


Egyébként költészetből ma senki nem él meg ... bár ez talán mindig is így volt , de ma Magyarországon ha kimondod azt hogy költő mindenkinek ( a nagy átlagnak ) Petőfi jut az eszébe és a kortársak közül egyet se tudnának mondani ( bevallom ötnél tovább talán én se jutnék ).


A befutott szó persze relatív, ha számodra a befutottság azt jelenti hogy az a pár ezer ember aki még ma is rajong a versekért tud rólad és lehet leemeli a kötetedet a könyvesbolt polcáról akkor az nem elérhetetlen teljesítmény, na de gondolom téged nem ez vonz , hogy hogyan lehet Petőfi és Ady nagyságába emelkedni azt én nem igazán tudom.


Ady és Petőfi nem volt több mint Arany vagy Kassák és mégis saját korukban ők szó szerint sztárok voltak és mint a "költő" gondolt rájuk mindenki.


Tehetség párosítva botrányos(Ady) vagy kimagasló élettel(Petőfi) amire mindenki felfigyel , ez a hírnévhez vezető út az én meglátásom szerint...

2017. aug. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem maga a hírnév vonz (ha már ilyen Petőfi-kaliberekhez mérjük a befutást), nem célom, hogy felismerjenek vagy rajongjanak értem. Az a csábítóbb kimenetel, hogy elismertté váljak a szakmában, az pedig már csöppet sem érdekelne, hogy országos szinten öt-tíz lelkes bölcsészhallgató tudna csak létezésemről, nem többezer laikus műélvező.
2017. aug. 30. 18:24
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát, végülis Tarr Béla filmjeit is egy szűk réteg élvezi, mégis díjakat halmoz úgy, hogy nem alkuszik meg.:) Szóval, ha elég eltökélt vagy, és tényleg van mondanivalód a kliséken túl is, akkor hajrá. Csak egy toll kell hozzá és papír. Sok sikert! :)
2017. szept. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hozz létre valami irodalmi weboldalt.Keress más költőket.Én a közösségi oldalamon tettem közzé mindent+ a poet.hu-val próbálkozom.
2017. okt. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!