Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » A klasszikus zenekar tagjai...

A klasszikus zenekar tagjai hogyan tudják követni a tempót / ritmust?

Figyelt kérdés
Mármint arra gondolok, hogy egy rendes nagy zenekarban rengeteg hangszer van, illetve rengeteg ember, egy komolyabb részben szól egyszerre 20 hangszer is akár, hogy hogy a hegedűs követni tudja a ritmusát és nem kezd el másmilyen tempóban hegedűlni, mint ahogyan kellene neki? Hogy hogy a fúvósok is pont olyan ritmusban fújják a hangszert, ahogyan kell? Úgy tudom gyakorlásnál van metrónóm ami segítséget ad nekik, de ha ennyi hangszer szól egyszerre hogy a fenébe nem keverednek össze? Ez lenyűgőző!!!

2017. szept. 12. 11:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Ha láttál már zenekart, talán feltűnt, hogy van középen egy ember, aki semmilyen hangszeren nem játszik, csak hadonászik. Ő tartja össze a zenekart.
2017. szept. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Mondjuk írhattad volna kedvesebben is.


Igen, persze, ott van a karmester, de amikor körülötted 20 másik ember játszik nem hiszem, hogy a karmester segítségével olyan könnyű lenne követni a dolgokat

2017. szept. 12. 11:23
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

" a karmester segítségével olyan könnyű lenne követni "

- azt nem mondta senki, hogy könnyű, ezért próbálnak sokat.

2017. szept. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%
Én 15 éve dobolok, és meg tudom azt csinálni, hogy pl másodpercenként kettőt ütök a dobra, és ezt csinálom mondjuk 20 percig. Nincs előttem karmester, nem hallgatok metronómot, és nem lesegetem az órát, mégis pont 2400 ütés lesz. Nem több és nem kevesebb. Ehhez persze gyakorolni kellett másfél évtizedig.
2017. szept. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%
ELÖSZÖR mindenki megtanulja a pontos ritmusban a saját szólámát otthon, UTÁNA meg a karmester koordinálja, hogy mikor kinek mit és milyen tempóban kell játszania!
2017. szept. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%

Kotta+karmester+konzervatórium.


Ez egy szakma.

2017. szept. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Egy jó és gyakorlott karmester nem egy húsz, de egy háromszáz tagú zenekart is kézben tud tartani.

Ehhez persze profi muzsikusok, és elég sok próba kell.

Emlékszem egy Carmina Burana koncertre, ott a kórussal együtt több, mint 460 muzsikus és énekes szerepelt, gyönyörű volt!

2017. szept. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Azért vannak a zenekari próbák. A zenészek megtanulják egyforma tempóban játszani a szólamukat a többiekkel.Mindenki a saját hangszerére figyel és a karmesterre.
2017. szept. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem jartal enekkarra soha?? Ott is elobb a sajat szolamodat tanulod meg es szepen utana a zenekarvezetovel egyutt megtanulunk egyutt enekelni es az o iranymutatasa alapjan (vezenylese) tudod mikor "jossz te" lesarkitva.
2017. szept. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Kapitány_úr ***** válasza:
... és ezért teremtette Isten a karmestereket...
2017. szept. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!