Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem járnak manapság az...

Miért nem járnak manapság az emberek, de főleg a fiatalok operába, vagy klasszikus koncertekre? Illetve miért van az, hogy szinte csak pop, rock, vagy rap számot hallgatnak?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 20. 19:18
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:

Mert könnyebb, de mégis jó élményt ad.

https://www.youtube.com/watch?v=xFSwIw-_-as

2016. ápr. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

Járnak.

Menj csak el az Operába.

Meglátod , teltház lesz.


Én rendszeresen járok pl.


33N

2016. ápr. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Miért? Hol tartanak előadást megfizethető áron?

A másik meg, hogy miért nem az szól az autóban, vagy a bulin? Vagy mosogatás közben? Mert ahhoz hangulat kell, ahhoz le kell ülni és hallgatni. Nem igazán háttérzajnak való, valld be.

2016. ápr. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Tudom, egy csomószor vagyok ott a szakom miatt. De kevés a fiatal. Aztán amikor berak valaki egy pörgős Rossinit, vagy Mozartot, akkor húzzák az orrukat. Amúgy kedves első válaszoló, amit linkeltél... Érdekes. Szerintem élvezhetetlen. Amúgy a komolyzenészeknek is megvan a maguk bulizós darabjai, a jazz számok. De főbe lőném magam, ha valaki berakna egy monoton sz.r pop számot.
2016. ápr. 20. 19:27
 5/31 A kérdező kommentje:
Ti azt hiszitek, hogy a komolyzene az ilyen elmélyülős valami, miközben nem, csak meg kell érteni mirőp szól a darab, és máris piskóta.
2016. ápr. 20. 19:28
 6/31 A kérdező kommentje:
Ehhez például igazán nem kell elmélyülni, csak élvezni. [link]
2016. ápr. 20. 19:30
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hanem tudom, hogy elmélyülősebb, mivel sokkal részletesebb, mint egy könnyűzene. Ha élvezni akarom akkor igen is szeretek odafigyelni rá. Ha élvezni és érteni akarod, akkor el tudja vonni nagyon is a figyelmed, de úgy érzem te is csak okoskodsz ebben.
2016. ápr. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Én nem okoskodom, hanem egyszerűen tudom. A klasszikusban is vannak könnyű tánczenék, mint a polonese, menüett stb. És azokra anno konkrétan azt csinálták, hogy táncoltak. Na meg régen szó szerint belepofáztak az operába, manapság viszont társult egy ilyen sztereotípia a klasszikus zenéhez, hogy muszáj belemélyülni. Hallgatod ugyanúgy, mint a könnyűzenét, csak abklasszikus igényesebb és nem csak a három alapfunkciós akkord váltakozik.
2016. ápr. 20. 19:51
 9/31 A kérdező kommentje:
Csk tudni kell, hogy miről szól. Ez például Mozart Dies irae-je, ami a bibliai végítélet napjáról szól, és filmzenének használják! [link]
2016. ápr. 20. 19:55
 10/31 anonim ***** válasza:
77%

Kezdelek érteni, hogy mire célzol. Talán hülyén fogalmazok, de a fülünk, zenei hallásunk kissé elkorcsosult pár évtized alatt. Való igaz, hogy a három akkordos zenék is már élvezhetőek egyesek számára, sőt félek attól ,hogy lesz ez még így sem. Ha így fejlődünk, előbb utóbb egy ütvefúró robaja is muzsika lesz. Már most is azt érzem, hogy minél egyszerűbb egy zene, annál inkább közkedvelt. Én nem kedvelem ezeket, de már magamon is azt érzem, hogy egy összetettebb, jobban megkomponált zenénél szeretek odafigyelni, felfedezni benne a csodát, ami mindig újra és újra csoda. És miért van ez így?

Arra az időszakra amire te gondolsz, a zene ünnep volt, nem volt ennyi zaj, mint manapság. Most folyton hangok, zajok, zenének nevezett zörejek vannak. Zenél a metró, zenél a telefon, zenél az áruház, zenél a windows mikor betölt, zenél a fagyiárus autó, nem tudsz elmenekülni a reklámok elől amik szintén a saját kis zenéjüket tolják az agyadba, hogy megjegyezd a terméket. Ezek azok, amik leegyszerűsítették agyban az igényeket. És ez az oka, hogy igen is, egy komolyzenére, ami valóban jól meg van komponálva, kicsit kénytelen az ember odafigyelni. Én szeretek néha leülni, és csak figyelni és nézni ahogy zenélnek. elképedni az összhangon, a tökéletességen ,a precizitáson. Kizökkent ebből a rohanásból. Látom, hogy abban munka van!.

2016. ápr. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!