Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Olajfestékhez külön ecsetek...

Olajfestékhez külön ecsetek kellenek?

Figyelt kérdés
Akrillal és temperával szoktam festeni,de szeretnék olajjal is.Ehhez a technikához jó a többi ecsetem,vagy vegyek újakat?A régieket ki lehet tisztítani az olajtól teljesen,ha igen hogyan?

2017. nov. 13. 07:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Más az oldószere/tisztítószere. Külön ecsetet használj és azt csak olajra használd.
2017. nov. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem a tanárom azt mondta, hogy ha rendesen kimosom, mehet egy ecsettel, de én jobb szeretek külön ecsetet tartani az olajozáshoz. Próbáltam olajfestős ecsettel akvarellezni, de nem volt túl jó...Az olajozástól jobban szétálltak már az ecset sörtéi, meg akármilyen jól volt is kimosva, nem úgy viselkedett a vízzel mint előtte. Én ultra derm-et használok tisztításra, nagyon jól kiszed meg leszed mindent:) Előtte csak terpentinnel mostam az ecseteimet, de az egy káosz volt, alig jött ki, inkább csak kenődött.
2017. nov. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!