Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hozzáértők, van tehetségem a...

Hozzáértők, van tehetségem a rajzoláshoz, illetve fejleszthető ez tanárral, akár egyedül?

Figyelt kérdés

Egy kicsit aggódok, mert elég öreg vagyok (23/f), de szeretnék rajzolással foglalkozni, viszont nem érzem magam elég tehetségesnek. Tudom, hogy a mostani "rajztudásom" nagyon nevetséges, de ha eleget gyakorlok, akkor akár elképzelhető, hogy egyszer profi legyek és ezzel foglalkozhassak?


itt vannak képek, amik kb egy éven belül készültek, szóval elég frissek. Előre is elnézést kérek, hogy befejezetlenek, ez egy nagyon rossz szokásom, de igyekszem felhagyni vele!


Ezt másoltam:

[link]


Ezt géppel fejből rajzoltam (direkt stilizált):

[link]


Ezt ceruzával fejből rajzoltam (ez is direkt ilyen, mert képregény karakterterv):

[link]


A válaszokat előre is köszönöm, és legyetek kíméletlenek, mert kíváncsi vagyok nagyon, hogy van-e rá valaha is esélyem, hogy megélhessek ebből...



2018. jan. 2. 05:47
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

Van tehetséged. Alkoss továbbra is, jelentkezz versenyekre/az MKE-re, tanulj, pályázz, és készíts mihamarabb portfóliót.


Élvezed a rajzolást?

2018. jan. 2. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
11%
Gyönyörűen rajzolsz, mindenképp nézz utána hogyan tudnád ezt hasznosítani és többet foglalkozni vele! Ha tényleg élvezed, akkor sok sikert!
2018. jan. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szépen rajzolni bárki meg tud tanulni, csak az változik tehetségtől függően, hogy kinek mennyi idő. Csak kitartás és sok munka kell. Amúgy te nem rajzolsz egyáltalán rosszul, de van hová fejlődni, meg jó lenne tudni hogy modell alapján hogy rajzolnál meg pl egy aktot nem stilizáltan, abból jobban kiderülne hogy is állsz igazán. Először kell tudni a realisztikus ábrázolást és utána lehet elmenni absztraktabb, stilizáltabb irányba. De amúgy mondom, az csak az alap hogy jól rajzolsz, onnantól kezdőik hogy van-e tehetséged, hogy mit kezdesz vele. Azt meg nem mondtad pontosan mit szeretnél csinálni vele, mert az se mindegy. Elég sokan tudnak nagyon jól rajzolni, de ez magában a legtöbb esetben sajnos kevés. Még akkor se biztos a jövőd művészeti téren, ha művészeti egyetemre jársz. Nekem például fogalmam sincs mit fogok kezdeni magammal:D De azt ajánlom, hogy ha tényleg ezt szeretnéd, akkor csináld továbbra is, akár járj el tanárhoz, találd ki akarsz e vagy tudsz-e menni művészeti felsőoktatásba (23 évesen még ki se lógnál) meg hogy pontosan mit akarsz ezzel kezdeni és nem lehetetlen hogy legyen belőle valami. De ez nem a rajztudásodtól függ elsősorban:)
2018. jan. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%

"bárki megtud tanulni szépen rajzolni"- határozottan mondom: Nem igaz.


Kérdező, van érzéked hozzá. Szépek, vonalkezelés is. Néhol a tónus vagy minimális arány nem stim, de az fejleszthető, javítható.


Nah olyan viszont nincs, hogy túl késő.


Dédim mivel elég jó állapotú aggyal élte utolsó éveit is megtanult angolul is (87éves fejjel, rá egy évvel húnyt el). Megtanulta, mert érteni akart dolgokat.


Szval huszonévesen mondani, hogy "öreg" :) kinevetne.


A művészetből nehéz megélni, ha nem tudsz úgy helyeszkedni vagy nem tudod merre hogyan hasznosítsad. Olykor ismeretek is kellenek. Vegyél részt kiállításokon, mint vendég stb ... Sose tudhatod kibe botlasz ;)


Próbálj adott témakörökben "sorozatot" alkotni.

- ezt esetleg kezdetben kisebb helyeken kiállítattni, de vannak galériák melyek nyitottak az újoncokra.


Abba is gondoljunk azért bele, hogy minden évben hány száz fiatal lép ki a művészeti sulikból s mennyi kerül feljebb az adott szakmában.


Pl én volt osztály társaimból én és rajtam kívűl 1 ember foglalkozik művészettel.

(többiek gyár,vendéglátás, pénztáros sorsra jutottak vagy tovább tanulnak)


Én se azzal foglalkozom, amiről kaptam papírt. Rajz (már nem annyira, inkább vázolás, tervezés - néha illusztrációt csinálok a sketchbook-ba vagy megrendelésre animés vagy egyéb mesefigura), de a szobrászat, szabás varrás (ruhatervezőin tanultam - BJD babákhoz, rendelt ruhához, kárpitozáshoz ..stb használom), 3D nyomtatás - kitanultam pár programban való alkotást, ismerősöm segített s nyomtatja, amit kérek.


Táskáktól kezdve kisebb bútorokig bármit megcsinálok a vevővel való egyeztetés után - tervezem a Modern ajándékbolt nyitását.


Az ajándékboltok zöme régi módi, nem minden korosztályt s érdeklődést céloz meg, álltalában ugyan azok a sablonos áruk vannak náluk.


Az hogy megélsz-e belőle attól függ hogyan használod fel, mennyire kreatívan tálalod, kis ismeretségre se árt szert tenni, ahol tudod megmutatod - persze nem elég pár darab, legyenek témái.


Én már készülök a húsvétra ötletekkel, mindenből 1-1 elkészültet felmutatok befotózva.


Anyámnak elküldtem párat és mondta lenne vevő a kollégái közül.

Tény én olyanokat csinálok, amiket az emberek használnak legtöbb esetben.


Festő ismerősöm (papám lehetne :D ), gyönyörű élethűen alkotja a képeit, de nem igazán él meg belőle, inkább csak plusz.

A hétköznapok emberei, akik mellett elmegyünk a tömegbe, a legtöbb szegény s a megélhetésért küzd, a legtöbb úgy alkot véleményt "ez szép" s onnantól kezdve tovább megy.

(persze kivételek vannak)


Ezért kell feljebb jutni, mert csak ott lehet megélni belőle. Ami nem egyszerű.

2018. jan. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezek alapján van tehetséged. Szívesen látnék tőled néhány tanulanyrajzot, modell alapján készült portrét, csendéleteket teljesen kidolgozva. Ezekből többet lehet megállapítani. A digirajzod is tetszik, bár ahhoz nem értek annyira,hogy véleményt nyilvanitsak.
2018. jan. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Lassan egy hónapja kiírtad. Az emberek azért nem nagyon kommentelnek adott kérdésekhez, mert sok hasonló van s unalmas számukra, a válaszolók leírták már azt, amit ő maga is írt volna s nem koptatja az ujját.

Ezek miatt nem igazán fogsz több választ kapni.


Állj neki gyakorolni s alkotni a kommentek várakozása helyett.

Válogasd ki a jobbakat, tedd fel olyan weboldalakra, ahol a nép tud pontozni, kommentelni esetleg ha addig eljutsz/akar valaki vásárolni tőled.


Élvezd az alkotást első sorban, ha tudod szeretni azt amit csinálsz úgy szívesebben szánsz rá időt/gyakorlást, ami haladást s fejlődést eredményez.

Megélhetési szintig pedig hosszú rögös út fog csak elvinni.

Több minőségi munkát kell felmutatni.


Nem egyszerű, de nem is lehetetlen, de ahhoz lépned kell.


A dícséret jól tud esni s nagy löketet ad olykor az alkotáshoz, de ehhez is fel kell mutatnod a munkáidat. Újabbnál újabbakat.


Senkit se érdekelne pl az, ha kiraknám a diákkori alakulgató munkáimat, mikor már jóval többet fejlődtem.


Állj neki! :) igazi elismerést akkor fogaz kapni, ha olyat mutatsz fel.

De az felemelő érzés tud lenni s lehet pár év múlva fogod a fejed "jézus, mit mutogattam a népnek".

Ez sokakkal megesik :) velem is.

2018. febr. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!