Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » A linkelt youtube videóban...

A linkelt youtube videóban milyen stílusú festményeket mutatnak? Már régebben is találkoztam ezzel, de nem tudom mi ez. A padon kutyával ülő embert ábrázoló kép, és az a fa a furcsa lobjával kifejezetten tetszik. Szóval?

Figyelt kérdés

erről van szó:


http://www.youtube.com/watch?v=rIg2hfqhhyg


2010. jún. 4. 00:52
 1/5 anonim ***** válasza:
neoklasszikus, írja a címben
2010. jún. 4. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Olyan stílus nincs, hogy neoklasszikus. Hasonló jelentésű, mint a mainstream. Nagyjából annyit jelent mint modernkori, legjellemzőbb, legmeghatározóbb.

A címben a neoklasszikus szó a zene stílusára értendő, hogy ebben a korban nekünk ez a fajta zene hozza meg a depresszív, lehangoló érzést. Ami egyébként lehet Dark Ambient, de ez a zene nem az.

2010. jún. 4. 02:00
 3/5 anonim ***** válasza:

"Olyan stílus nincs, hogy neoklasszikus."


Tévedés. Van, de a neoklasszicizmus inkább 19. századi, 20. század eleji a festészetben és az építészetben. A zene, ami hallatszik, neoklasszikus. A neoklasszikus zene egy könnyűzenei irányzat. Azért neoklasszikus, mert a klasszikus zenéből alakult ki, nem a bluesból vagy a jazzből, vagy népzenéből, mint a legtöbb más mai könnyűzene.


"Ami egyébként lehet Dark Ambient, de ez a zene nem az."


A zene neoklasszikus metal, és hangulata hasonlít a dark ambientére. A két irányzat között olyan sok hasonlóság van, hogy az Elendet (ami itt szól) neokla.-nak és dark amb.-nek is nevezik felváltva.


A képek stílusa fantasztikus realizmus.

2010. jún. 4. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kösz a választ ! Akkor én sem tudtam mi pontosan a neoklasszikus.
2010. jún. 4. 10:02
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem fantasztikus realizmus !

Kicsit utánanéztem. Poszt-apokaliptikus szürrealista.

(hát igen. most saját magamnak válaszolok)

Többnyire Paul Gerard, H.R. Gigger, és Zdzislaw Beksinski képeit láthatjuk a videóban.

2010. jún. 13. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!