Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miként vélekedtek az első...

Miként vélekedtek az első novellámról?

Figyelt kérdés

Beteg fiú


A beteg fiú itt van . Van és itt van . Beteg a világ - úgy hírlik - , a fiú is .Ebben a kerekesszékben . Ebben az országban , városban, lakásban , kerekesszékben .

A fiú beteg .Szíve dobog , friss ütősóra . Tüdeje szív - fúj , be - ki .Vére , igen , kering , száguld , forrong . Lát mindent , hall mindent . De beteg . Nem jár , nem beszél , lába engedetlen , hangja megszökött . És csillog - villog a műkarja . És munkálkodik benne a pirula , az oldat .


Nem jár iskolába . Nem gurul iskolába . Ám őhozzá eljön földrajznak , történelemnek , fizikának oktatója . Nem jár a nagymamához .

Az néha eljő hozzá , csokihoz , cukor - és nyalókahoz . Gyümölcshoz is .


Mit tesz a beteg fiú e percben ? Megrajzolja Ádám - Évát . JÓL (!) megírja történelmet , megszámolja csillagokat . Persze , várja és hagyja és akarja , hogy öltöztessék , megetessék és az ablakhoz tolják a kellemesen szikrázó simogatós napfény alá . Illetve ezt nem , oda tud menni , gurulni egyedül is .A beteg fiú itten tehát ,kerekesszékében nem látja , de valahogy mégis látja az atomfelhőt Phenjan és Washington felett . Azt sem látja , hogy a szomszédos utcában elgázoltak egy kislányt . ( Talán túlélte . ) Nem érzi a metsző hideget , suhongását , kacagását , fújtatását , amint kapirgálja , kaparja a hólapátolók bőrét . Bőrét , izmait , csontját . Vagy a gyümölcsszedők hőjét , izzadokját , kigőzölgését , lelki szemeik előtt lebegő Hűtött IvóVizet . Azt sem érzi , kellene ? Kimennek a szabadba .

Bátyjai , nővérei tolják . Gyöngédve , szeretve , örökve . Miért mennek a szabadba ? Beteg fiú hogy : feltámadja a vakondot ? Megsárgázza a kék füvet ? Kifényezze a fényt ? Nem -

hisz ezeket már rég megtette bent és bentről . E csendes , nyomorék fiúcska .

Dánielnek hívják , ő az .


50 - 60 - 70 év múltával Dániel még mindig írja , rajzolja :

A = B , A nem = C .

U - U - , - U - U

1, 2 végtelen .

Bátyja immár eltávozott , még nővére jól vigyázza .Vajon ő érti , Dániel mit rajzol , ír ? Ő talán nem , de Einsteinék , Szókratészék , Dantéék mindenképp .



2018. febr. 7. 15:36
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Hagyjuk.


Szóismétlés, szóismétlés, szóismétlés... ráadásul tőmondatok, a szereplőd "van", de nem szimpatikus, nem érzek vele együtt, érzelemmentes gép csupán.


Próbálkozni lehet, 4-5 év KEMÉNY munka után már valószínűleg jól fogsz írni. :)


Ne csüggedj, én is hasonlóan kezdtem 14 évvel ezelőtt.

2018. febr. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

Nem tudom milyen impulzus ért hogy ezt meg kellett írnod, de fogadd őszinte részvétemet!


Én őszintén szólva az első pár mondatig jutottam. Nem kötött le, nem volt kedvem továbbolvasni, így elolvastam a végét. Nem történik semmi, csak egy adag közhely.

Ezt ne vedd rossz néven, kicsit még gyakorolj, gondold át jobban hogy mi is történik, dolgozd ki a részleteket...

2018. febr. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%

Pocsék.

Annyi hiba van benne, hogy leírni tovább tartana mint maga a novella megírása.

2018. febr. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%

Nagyon érződik, hogy ütősen jót akartál írni, ezért ütősen szar lett. Senki nem ír ilyen akadozva, erőlködve. Olyan volt olvasni, mint egy láncfűrészt simogatni. Kerüld a szóismétléseket, és a nagyon rövid, egy-két szavas mondatokat, főleg, ha azt már előtte leírtad ötször.

De ne add fel, írj sokat, és majd alakul.

2018. febr. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mint egy érzelemmentes gép : ebben van valami , ennek a fiúnak , bizonyos szempontból épp ilyennek kell lennie .
2018. febr. 8. 11:58
 6/7 anonim ***** válasza:
78%
Tedd fel a karcolat.hu-ra, ott alaposan ki fogják vesézni szakmai szempontok alapján! Abból sokat tanulhatsz.
2018. febr. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
60%
Nekem történetesen tetszik.A stílusa kissé szaggatott,darabos.Gondolom,arról szól,hogy ez a beteg fiú valami nagy zseni.Vagy ahogy a betegsége miatt elzárkózva él és egy saját világot teremt magának.
2018. febr. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!