Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen típusú festővásznat...

Milyen típusú festővásznat vegyek és hol?

Figyelt kérdés

A nappalim falára szeretnék készíteni egy festményt. Hosszabb ideje nem festettem már, régen mindig feszített vászonra dolgoztam. De attól félek, hogy a falon a vakrámás kép könnyen porosodna. A farostra kasírozott vászon jobb választás lenne? Ha jól gondolom, azt be is tudnám kereteztetni. Ti mit gondoltok?

A kérdés másik része, hogy hol találok megfelelő "alapanyagot" ehhez? Nagy méretű vászonra lenne szükségem, minimum 80x120 cm-esre, vagy még nagyobbra. Keresgettem a neten, de nem igazán találtam ekkora méretben.Tudom, hogy lehet venni méterre is, de az kicsit körülményes.



2018. márc. 3. 10:39
 1/3 anonim ***** válasza:
művészellátóba menjél, és ott a kérdéseidre is fognak válaszolni. nem tudom, mitől porosodna jobban a feszített vászon, mint a kasírozott.
2018. márc. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ekkora méretben szerintem már nem éri meg kasírozottat venni, ha egyáltalán van, mert egyrészt vastagabb anyag kell,hogy mikor szárad ne görbüljön meg a húzástól, másrészt amúgy is több anyag kellene a nehéz felület miatt.
2018. márc. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

bocsi, véletlen rosszul küldtem el a postom tehát:


Ekkora méretben szerintem már nem éri meg kasírozottat venni, ha egyáltalán van, mert egyrészt vastagabb anyag kell,hogy mikor szárad ne görbüljön meg a húzástól, másrészt amúgy is több anyag kellene a nagy felület miatt és nehéz lenne.

2018. márc. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!