Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Akrill festménynél jó ötlet...

Akrill festménynél jó ötlet lehet matt és fényesebb típusú festéket kombinálni? Vagy ezeket csak külön szokták használni?

Figyelt kérdés
Ha pl. olyan képet szeretnék lefesteni, amelynek fényes részei vannak(pl. csillogó tenger), és ezekhez használnék "glossy" típusú festéket, míg a többi része matt festék? Festettél így valaha, vagy ismersz ilyenformán elkészített festményeket?

2017. dec. 5. 16:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem így csak giccses lesz. A glossy festék parasztvakítás, inkább amatőröknek való. Inkább a kész festményt kend le akrill-lakkal. Így összeérnek a színek, szebb lesz az egész hatás és tartósabb is lesz a kép. Választhatsz matt, selyemfényű vagy fényes lakkot.
2017. dec. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az akril nem fog soha összeérni, megszárad és kész. A többivel kb. egyetértek.
2017. dec. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:) Nem vagyok amatőr, de még nem festettem akrillal (csak olaj, tempera, vízfesték)
2017. dec. 6. 11:40
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Az összeérnit úgy értettem, hogy a lakktól egységessé válnak a felületek, egységes fényt kap, harmonikusabb megjelenésű lesz az egész kép.
2017. dec. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!