Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mennyi idő alatt lehet be...

Mennyi idő alatt lehet be gyakorolni egy számot gitáron?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 9. 20:09
1 2 3
 1/23 Mojjo ***** válasza:

Attól függ... Milyen számot, milyen szinten, milyen gitártudással.

Általános választ erre nem fogsz kapni, de durván fél nap és 8 év között mozog a dolog.

2018. ápr. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
5 perc. Nem biztos, hogy mások is felismerik.
2018. ápr. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 Mojjo ***** válasza:
Átgondoltam. Inkább 10 perc és 10 év között valami, az #1-ben említettektől függően.
2018. ápr. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
A Smoke on the Water elejét kb. 1 perc
2018. ápr. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 Mojjo ***** válasza:
A Nothing else matters elejét meg 10 másodperc. De szerintem teljes számról van szó :)
2018. ápr. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim válasza:
Mennyi idő alatt lehet eljutni A-ból B-be?
2018. ápr. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Begyakorlás egy óra és így sem az igazi amit szeretnél, majd alszol rá egyet és másnap egyből perfekt lesz. Ez nem tudom hogy miért van, nálam így működik.
2018. ápr. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Mojjo ***** válasza:

@7: Ok, akkor mondjuk ezt gyakorold be egy óra alatt:

[link]

Aztán aludj rá egyet, és nézd meg, hogy hogy megy holnap.


Mentő feladatként kicserélheted egy jóféle Steve Vai-ra, mondjuk a The Riddle-re. Hajrá!

2018. ápr. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim válasza:
Ha esetleg van két órád is, akkor ezt is vedd már mellé: https://www.youtube.com/watch?v=PIHgXCikzZY
2018. ápr. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim válasza:

Jaj, most mit kell túráztatni a 7-es kollégát? :D Egyértelmű, hogy nem Malmsteen, Gary Moore, Vai, Satriani meg David Gilmour nótákra gondolt.


Kedves kérdező! Én azt tudom mondani, hogy minél több időt töltesz gyakorlással és minél több műfajból válogatsz, idővel annál gyorsabban fog menni a számtanulás. Nagyon javaslom, hogyha megvannak az alapok, utána próbálj minél többet füllel tanulni! Ne kottából vagy tabból, csak a füledre hagyatkozz! Így egy idő után az egyszerűbb dalokat akár már első hallás után vissza tudod játszani. Kis túlzással. :) Azzal tudlak vigasztalni, hogy néha egy tök egyszerű dal is képes rajtam kifogni, mind a mai napig. Pedig közel 20 éve nyomom. Máskor pedig meghallgatok egyszer valami hót bonyolult riffet és két pillanat múlva már játszom is. Kedvtől, hangulattól, napszaktól, akármitől függ. Hála égnek nem vagyok hivatásos zenész, hogy rendszeresen "muszájból" kellene új számokat tanulnom, de voltam hasonló helyzetben. És néha tényleg ilyen tök pitiáner témák fölött görcsöltem napokat, mert egyszerűen nem éreztem. Valahogy nem állt össze.


Szóval tényleg nehéz ezt megmondani. Az egyszerűbb, pár akkordos dalokat is meg lehe tanulni egy óra alatt, de ha az embernek épp "olyanja" van, akkor napokat is lehet vele szenvedni. De azért ez a ritkábbik. Idővel kialakul egy ilyen "számtanulós" rutinja az embernek és utána már viszonylag gyorsan megy.

2018. ápr. 13. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!