Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mennyi idő alatt lehet be...

Mennyi idő alatt lehet be gyakorolni egy számot gitáron?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 9. 20:09
1 2 3
 11/23 Mojjo ***** válasza:

@10: Nem jó, ha olyan válaszokat kap a kérdező, mint amilyet a hetes válaszadó adott, mert a végén még komolyan veszi... A hatos hasonlata nagyon jó, a kérdés teljesen analóg azzal, mintha valaki megkérdezné, mennyi idő A-ból B-be jutni. Nade hol van A, hol van B, milyen messze vannak egymástól, mivel megyünk, autóval, repülővel, gyalog...? Nem lehet választ adni egy ilyen kérdésre (a te kifejtős 10-es hozzászólásod mondjuk tényleg jó és segíthet a kérdezőnek, de nincs is konkrét, általános érvényű idő megjelölve benne).


Persze, értem én, hogy a hetes hozzászóló valami 4 akkordot sikálós bulira, vagy valami primitív kvinttologatós mókára gondolt, de ilyen választ akkor sem adhatunk felelőséggel. Apropó, kvinttologatás! A hetes hozzászóló egy másik kérdés alatt épp azt magyarázta egy kérdezőnek, hogy a power chordok azok hármashangzatok, miután kifejtette, hogy ő tanít (!!!) már több éve. Nem, sajnos nem földrajzot, vagy tesit, gitározást.


https://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__zene__9246500-tud..


Érdemes átolvasni a válaszait, aztán belegondolni, hogy ő tanít. Sajnos az ilyenek ellen fel kell lépni, ha máshogy nem, úgy, hogy rámutatunk a tévedéseikre, hibáikra. Így is mindig mindenkinek el kell sajnos mondani, hogy rengeteg a kutyaütő, rossz tanár és bár jó dolog, hogy ezt egy fórumtárs színesen illusztrálja, még jobb lenne, ha nem tenné.

2018. ápr. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 Waff ***** válasza:

Mojjo, ez az általad linkelt kérdés, vagyis inkább az adott válaszok igen érdekesek....

Igazad van, ilyen tudással ne tanítson mert több a kár mint a haszon.

Amúgy sok ilyen van, aki full kókler, de azért tanít....

2018. ápr. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim válasza:

@11: Azt már én is megfigyeltem, hogy az 57%-os kolléga olykor ritka nagy baromságokat szokott leírni. De szerintem, ha egy kezdő gitáros elhiszi valakinek, hogy a Canon Rockot meg tudja tanulni egy óra alatt, akkor ott mindkét oldalon baj van a fejekben.


Egy idő után magától is rájön az ember, hogy nagyjából mi az az időintervallum, ami alatt meg tud tanulni bizonyos számokat. Aztán vannak persze kivételek, gondolok itt a saját példámra korábbról. :)


Szóval, nem tudom... Szerintem nem kell ezt ennyira véresen komolyan venni. Tényleg csak ilyen 4 akkordos mókára gondolhatott a kolléga. Fogalmazhatott volna pontosabban, de nem kell emiatt lekapni a fejét.


Abban viszont egyetértek, hogy aki nincs kellő mértékben tisztában a zeneelmélettel, az még inkább ne oktasson senkit semmire. Mondjuk az nem feltétlenül rossz dolog, hogy az egyik lelkes zenerajongó elkezdi tanítgatni a másik lelkes zenerajongót. Abból tök jó dolgok is ki tudnak sülni. Az már viszont baj, mikor valaki teljes önbizalommal és meggyőződéssel adja tovább másoknak a hülyeséget.


Mondjuk engem is "tanítottak" az elején kóklerek és nem okoztak helyrehozhatatlan károkat. :)


Mindenesetre az 57%-os kolléga egyelőre szerintem is maradjon a "riffmutogatásnál", az oktatást meg bízza a tanárokra.

2018. ápr. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 Mojjo ***** válasza:

@12: Mondjuk én már azt sem értem, hogy punk rockhoz miért ne passzolna a strato, de mindegy :)


@13: Az a helyzet, hogy igazad van. Nem is tudok mit hozzáfűzni pluszt.

2018. ápr. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim válasza:
Hát a klasszikus Strato-ban ugye alapból három szingli hangszedő van. Egy keményen meghajtott előfok meg azért eléggé felerősíti a szingli piköp jellegzetes alapzaját is. Ilyen markánsan torzított muzsikához azért érdemesebb inkább humbis gitárt használni. Ha rendesen le van földelve a hangszer, akkor a humbinak már nem lehet alapzaja. Viszont a szinglivel akármit csinálsz, önmagában zajos lesz. Persze lehet a gitár mögé (vagy az effekt hurokba) tenni egy zajzárat, de az meg ugye plusz költség. Főleg, hogyha minőségit szeretnél venni, már pedig azt szeretnél venni, mert a legtöbb olcsó zajzár egyszerűen megöli a hangzásodat.
2018. ápr. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 Mojjo ***** válasza:

@15: Hát nemtom... eleve vannak HSS stratók szép számmal. Még Fenderéknél is ott van minden szériánál a HSS az SSS mellett, nemhogy más gyártóknál, szóval eleve nem tudjuk, hogy van-e humbuckerünk. Vagy igen, vagy nem.

Na meg ha nem különböznek azok a single coilok, szokás néha fordítva tekercselni őket, így pl negyedik állásban, azaz egy nyak + középsőnél a single coilok zaja is nagyjából megszűnik.

2018. ápr. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 Mojjo ***** válasza:

Mondjuk azt megértem, ha valaki nem a nyaki+középsőt akarja épp használni, de nem szeretne zajt.

SSS strat nem volt még a kezemben, így tapasztalatból nem tudom, utánanézni most meg lusta vagyok, de felteszem a 2. pozíció azért néhány SSS stratnál szintén úgy működik, hogy kioltsa a zajt. (Tudom, az sem csak a híd azért.)


Érdekes, de pl Fenderéknél erősen terjed a kínálatban, és már lekúszott az American sorozattól a MIM stratok kínálatába a zajmentes single coil. Amennyire látom, mondjuk van ellentábora, de én azért kíváncsi lennék, egy ilyen mit is mutat élőben.

(Ezt már nem a másik topic kapcsán említettem meg, csak úgy.)

2018. ápr. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Waff ***** válasza:

Van egy SSS stratom, mind az 5 állásban egyformán van egy kis alapzaja.

Szerintem ha nincs zajzárad, valamilyen szinten mindig lesz némi alapzajod ha single coil hangszedővel tolod.

2018. ápr. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 Mojjo ***** válasza:

@18: Nyilván a te stratodban nem alkalmazták azt a trükköt, amiről beszélek :)


Ami előfordul, ha

- a gitár tervezésekor nem törődnek ilyesmivel

- nem teljesen azonosak a hangszedők


Ez utóbbi esetben pl tipikus, hogy a nyaktól a híd fele diszkréte nő a hangszedők jele. Akkor is, ha névre ugyanaz a 3 hangszedő. Pl fender v-mod vagy texas single coil szetteknél. Felteszem, alacsonyabb árkategóriában is előfordul ugyanez. Így pedig értelemszerűen nem lehet megoldani, hogy két hangszedő együttes használatakor kioltsák a zajt.


Viszont legalább kettő, de lehet három strato is volt a kezem alatt (mind hss) ami 3 és 5 pozícióban hallhatóan zajos volt, de 4-ben gyönyörűen elnémult a zaj. Szimplán a fordítva tekercselt, de amúgy megegyező nyaki és középső hangszedők miatt. (Pedig nincs olyan hatalmas elektromos gitáros tapasztalatom.)

2018. ápr. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 Mojjo ***** válasza:

Waff, ezt érdemes megnézned:

[link]


Azon kívül, hogy a zajmentes single coilok zajszintjét össze lehet hasonlítani a normál single coilokéval, 2:30-tól jól hallható az is, amiről beszélek. A 2 és 4 pozíciókban brutál mód visszaesik a zaj.


Mondjuk kis zaj megmaradt mind a noiseless single coilokkal, mind a 2 és 4 pozíciókban, de van egy olyan érzésem, hogy ebben a direkt zajra játszó felállásban sima, passzív humbuckerekkel pöccre ugyanezt a szintet kaptuk volna.

2018. ápr. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!