Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen hegedűt lenne érdemes...

Milyen hegedűt lenne érdemes vennem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Már egy ideje fontolgatom azt, hogy én szeretnék megtanulni hegedűlni, és úgy érzem, hogy eljött az ideje. Magamtól, saját kútfőből szeretnék megtanulni hegedűlni, mert úgy vettem észre, hogy sokkal gyorsabban fejlődök úgy egy hangszerrel, ha magamtól tanulom meg a dolgokat, minthogy egy tanárnál(7 hangszeren játszok, ebből 3-at tanár nélkül tanultam meg) Valahogy jobban is szeretek azokon a hangszereken játszani, szerintem azért mert azoknál a hangszereknél nem érzem úgy, hogy kényszerből csinálnám. Lényeg a lényeg, hogy vonós hangszerek terén nem vagyok egy nagy aduász, de ha tudnám, hogy milyen márkájú hegedűre kéne gyűjtenem, akkor már nyáron elkezdhetnék spórolni rá. Nem szeretnék olyan hegedűt venni, ami hamar tönkre megy, vagy lehetetlen behangolni, netán úgy szól mint a 100 éves nyikorgó ajtó. Igaz, hogy nem kell egy olyan nagyon profi hangszer, mert ugye hobbiból csinálnám, de mégis egy olyan hangszer, ami sokáig bírja. A válaszokat előre is köszönöm :)


15/l



#hangszer #hegedű #hangszeroktatás
2018. máj. 12. 12:44
 1/10 anonim ***** válasza:
45%
Az első néhány sort olvastam. Tanár nélkül semmire se mész, így teljesen mindegy, milyen hegedűt veszel.
2018. máj. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
45%

7 hangszeren játszol. Aha...el tudom képzelni.

Meg a tanár nélküli hegedülést is, 8 év hegedűtanulásal a hátam mögött.

2018. máj. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
*ss
2018. máj. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Mojjo ***** válasza:
A szokásos aduász kérdés: kb mennyit szánnál rá?
2018. máj. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Mojjo ***** válasza:
100%
@1: Semmit nem lehetetlen megtanulni tanár nélkül, főleg manapság. Nem egyszerű, sőt, de nem lehetetlen.
2018. máj. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Erről már vitatkoztunk, Mojjo, más a véleményem. Nem mondom, hogy lehetetlen, de szinte.
2018. máj. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Mojjo ***** válasza:
100%

@6: Wow, kihagy az agyam akkor, nem emlékszem rá. Sorry.


Most mobilnetről vagyok, nem tudok linkelni, leellenőrizni semmit, de van a youtubeon egy olyan csatorna, hogy violin noobie. Egy csaj, szemre kb 20 év körüli, kezdett hegedülni és azt lehet nyomon követni, és mintha úgy rémlene, hogy az első kb 1,5 évben nem járt tanárhoz. Remélem, nem keverem más youtuberrel. Mindenesetre érdemes ránézni, tanulságos, főleg, ha jól emlékszem :D

2018. máj. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem egy hegedű tanárt, vagy olyan zenetanárt, aki hegedülni is tud is, kérjél meg, hogy segítsen a vásárlásnál. Nem érdemes rosszat venni. (érdekelne a 7 hangszer - ebből az egyik a doromb?)
2018. máj. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

Mindenképpen kell egy szakértő, aki elkísér vásárláskor. Egyébkét én most 8. éve tanulok hegedülni. 2 éven keresztül gyűjtöttem a pénzt, végül a 6. évben vettem meg. Elkísért a hegedűtanárom. Ha komolyabbat szeretnél venni, érdemes egy hangszerkészítő mestertől megvásárolni. Én Tatabányán vettem meg az enyémet, ifj. Kónya Lajos készítette. Ott nagyon ajánlom amúgy a nézelődést. Van kevesebb mint 100 000-től több millió forint értékű hegedűjük. Az enyém tokkal vonóval 250 000 volt. Persze sokkal olcsóbban kapsz, ha fapadosat veszel (kb 50 000), de azoknak nincs olyan szép hangja. Amikor vonót vásárolsz, érdemes megnézni többet is. Nem mindnek ugyanaz a kialakítása. Mindenképpen legyen egyenes. Ezt úgy látid ha a szemed elé emeled a kápáját,és ha csak egy pontot látsz, akkor jó. Ha egy pontot és egy egyenest akkor görbe, az nem jó. De érdemes bérelt hegedűvel kezdeni, és amikor már nagyjából értesz hozzá, akkor érdemes beruházni egy sajátra.

Azért kellene egy tanár melléd a vásárláskor mert ő megszólaltatná neked és te hallanád a hangját. Minden hegedűnek más. Az alapján döntesz.

16/l

2018. máj. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kedves Mindenki! Először is nagyon nagyon köszönön szépen a válaszokat! Másodszor:

Kedves #2 Igen, 7 hangszeren, Trombitán, Tenorkürtön, Harsonán, Gitáron, Ukulelén, Dobon és Furulyán

Ebből a 7-ből 3-at magamtól tanultam meg

#4-es/#5-ös: Most kaptam válaszokat, es ez alapján el fogok kezdeni pénzt gyűjteni :)

Úgy bizony, és meg milyen jo érzés, mikor magadtól, egyedül sikerül valamit véghezvinni :)

#8-as: Rendben, és nem, dorombon (még) nem játszom :)

#9-es: Nagyon nagyon nagyon szépen köszönöm a válaszodat, sokat fog segíteni a jövőben :)


Összegezve: Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Ha valakit érdekelne, hogy miért szeretnék/szeretek ennyi hangszeren, a válasz azért, mert ebben a röpke 15 évben a zene az életemmé vált és lassanként rá is jöttem, hogy semmiben sem vagyok jó, csak a zenében. De abban nagyon könnyen mozgok, szóval a hangszeres kézségek elsajátítása is valamiért gyorsabban megy számomra. Zenei pályára is tervezektovábbtanulni. Viszont az a fajta ember vagyok aki nem szeret leragadni 1 dologhoz. Szeretem a változatosságot és ezért is szeretnék több hangszeren játszani, hogy nehogy csak azért utáljak meg egy hangszert, mert nem tudok változatosságot vinni a zenei életemben. Én nem lennék képes életem végéig csak egy hangszeren játszani. Plusz minden hangszer a maga módján különleges, és és szeretnék belelátni mindegyik hangszer világába. :)

2018. máj. 12. 23:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!