Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mennyiért érdemes akusztikus...

Mennyiért érdemes akusztikus hegedűt vásárolni?

Figyelt kérdés
Általános iskolában 7 évet hegedültem a zeneiskolai hangszerekkel. Abbahagytam a zeneiskolai tanulmányaimat, és fél éve magántanárral elkezdtem digitális zongorán tanulni. Azonban nem szeretném, ha a hegedűtudásom kárba vészne, így majd ha összespórolok rá eleget vennék egy jó minőségű, de nem horrorárú hegedűt. Nézegettem már neten a budapesti boltokat, de amíg nincsen semmi elképzelésem, nem szeretnék dönteni. A volt tanárnőmmel mennék el megnézni a hangszereket, hogy legyen vmilyen szakértő is, aki kipróbálja és értékeli a hegedűket. Csak egy otthoni, unaloműző hegedű lenne az ideális. 15 éves, kilencedikes lány vagyok. Remélem tudtok nekem segíteni! <(^-^ <)

2018. jan. 2. 01:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy igazán szép hangja csak a mesterhegeduknek van azok meg drágák. Esetleg manufaktúra hegedűt kell megpróbálni.
2018. jan. 2. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Mojjo ***** válasza:

Egy 100-150 ezer körül. Abszolút tanulókategória, és nem kell csodákat várni ettől a kategóriától, de legalább már használható lesz, valódi ébenfa fogólappal, normálisan kialakított híddal, megbízható hangolókulcsokkal.


Egy Menzel VL 702 (de minimum 502), vagy egy Yamaha V5-SC, vagy egy hasonló rkategóriájú Gewa bevállalható - főleg, ha a volt tanárnőd is kipróbálja és rábólint. Viszont arra készülj fel, hogy a legtöbb hangszerboltban nagyon kevés hegedű van, ha egyáltalán van. Leginkább csak rendelésre szoktak hozni, szóval nem lesz könnyű menet. Érdemes előtte végighívogatni őket, és utánaérdeklődni, hogy van-e nekik készleten kipróbálható hegedűjük ebben az árkategóriában.

A mezzoforte, eldorádó, hangszerker, victoria music üzleteket mindenképp érdemes felhívni, megnézni.

2018. jan. 2. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi! Igazából csak annyi kéne, hogy itthon saját magam elszórakoztatására legyen egy. Szóval kitartson egy életre (mivel nem viszem sehova), szép hangja legyen (de azt a tanárnővel el tudjuk dönteni), és nem kell nekem mesterhegedű. Amit mondtatok tanulóhegedű az teljesen megfelelő. Már csak annyi lenne a kérdésem: Szettbe vegyem vagy részenként (hegedű, vonó, tok, ...)? Azt hallottam jobb, ha mindent külön-külön veszünk meg, de ez inkább a mesterekre vonatkozik, nem?

Mégegyszer köszönöm mindenkinek (előre is)!

2018. jan. 2. 10:40
 4/7 Z.lol válasza:
Szia, én vagy az Aliexpressről rendelnék Kínából a 200 dollár körüli/fölötti kategóriából vagy szászrégeni mesterrel (pl Eugen Grama) készíttetnék kb 130 Euroért, és itthon lakkoztatnám, szereltetném föl. Így százezer alatt lesz elég jó hegedűd.
2018. jan. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Mojjo ***** válasza:
@3: Igen, ez inkább a mesterekre, vagy legalábbis a magasabb kategóriákra vonatkozik. Na meg ebben az árkategóriában eleve szinte csak szettet kapsz, szóval választani sem nagyon lehet.
2018. jan. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szia:) Ha még aktuális a kérdés, én a Darius music hangszerüzletet javasolnám, hogy nézd meg, mert az kifejezetten vonósokra szakosodott és sok hegedűt kipróbálhatsz helyben, előrendelés nélkül.
2018. jan. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! ^-^
2018. jan. 30. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!