Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ha írok a görög mitológiának...

Ha írok a görög mitológiának egy részéből egy parafrázist (újrafeldolgozást) azt lehetséges lenne kiadatni?

Figyelt kérdés

Igaz nem görög mitológia, hanem bibliai történet, de Babits Mihály-Jónás könyve című művét is kiadatták, és az is egy parafrázis.

Tehát mondjuk versben megírnék egy görög mitológiai történetet és kiszeretném adatni, akkor lehetséges lenne?

Egyáltalán létezik hasonló magyarra lefordított mű?



2018. jún. 10. 17:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Vagy hétszer volt már ilyen kérdés.

Igen, ki lehet adatni: saját pénzen. Háromnegyed millióból simán megvan.

2018. jún. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha a dolog jogi vonatkozásai érdekelnek, nos nem, a szűkebb értelemben vett görög mitológia egyetlen epizódját sem védi szerzői jog.

Ha ilyen természetű munkák érdekelnek, ajánlom figyelmedbe például Ted Hughest (habár nem tudom, magyarra lefordították-e): a Tales from Ovid tulajdonképpen Ovidius Átváltozásainak (a görög mitológia gondosan kiválogatott epizódjainak egy megcsavart változata) a parafrázisa.

2018. jún. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Próbáltam keresgélni, hogy volt-e már ilyen kérdés, de nem találtam.

Köszönöm a segítséget!

2018. jún. 10. 19:04
 4/5 anonim ***** válasza:

A kiadásról volt sok kérdés... mondjuk nem a jogi vonatkozásokról, hanem az ügyintézésről.

Még egy dolog: azért akad hiba itt-ott az írásodban. Ezeket javítsd ki, vagy javíttasd ki, ha "kiszeretnél" adni valamit.

2018. jún. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, látom már én is, csak gyorsan írok és ilyenkor nem figyelek annyira a dolgokra. Ha írok, akkor persze sokszor átolvasom, és észreveszem a hibákat.
2018. jún. 10. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!