Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit szóltok ehhez az áttéréshe...

Mit szóltok ehhez az áttéréshez? Lehetséges?

Figyelt kérdés

szóval olyan 5-6 éves vagyok keresztény (1 év kb a megtérés, a "nahát ez érdekes volt" élménytől az önkéntes és meggyőződéses keresztségig, szóval nehéz belőni pontosan mikortól is) református. Elég rendesen tanulmányozom a felkezetek nézeteit, történelmet, meg nyilván a Bibliát.

Mostanra eljutottam oda, hogy úgy észből és érzelemből is úgy érem talán az ortodox kereszténység állhat legközelebb az igazsághoz illetve hozzám. Ahol lakom nincs ortodox közösség, egyszerre járok ref. istentiszteletre, görög-katolikus liturgáiára, meg néha baptista istentiszteletre (igen pont úgy van ,hogy ne fedjék át egymást időben). Illetve a reformátusokhoz ifire. Mennyire lenne az vállalható, hogy egy ideig bejárok Budapestre, ott "hivatalosan" áttérek ortodoxnak, de a vasárnapok nagyrészében ugyan azokra a szertartásokra járnék mint eddig.


Vagy inkább legyek gorog-katolikus "hivatalosan" de belül az ortodox hitet gyakoroljam?


kíméljenek a "minden vallás hülyeség" "a katolicizmus és az ortodoxia bálványimádás" "mindenki azt hisz amit akar" és hasonló nyavajgók, különöen Jehova tanúi!



2015. máj. 9. 14:39
 1/7 anonim ***** válasza:
59%

20 Ha valaki azt állítja: „Szeretem az Istent”, és mégis gyűlöli a testvérét, akkor az hazug. Mert aki nem szereti a testvérét, akit lát, nem szeretheti az Istent, akit nem lát. 21 És az a parancsolatunk van tőle, hogy aki szereti az Istent, az szeresse a testvérét is.

1jános 4:20

:-) béke!

2015. máj. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszodat, de nem vagyok biztos abban ,hogy értem
2015. máj. 9. 14:54
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
"Mennyire lenne az vállalható, hogy egy ideig bejárok Budapestre, ott "hivatalosan" áttérek ortodoxnak, de a vasárnapok nagyrészében ugyan azokra a szertartásokra járnék mint eddig."- Szerintem ezt válaszd, jobb ugyanis ortodoxnak lenni mint görög katolikusnak ! Én is hasonló helyzetben vagyok: mostanság már csak kb évente kétszer tudok eljutni a pesti templomba.
2015. máj. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nincs olyan hogy "áttérsz". Ez mindegyik keresztény vallás. Ha te keresztény vagy, akkor nem szükséges máshol is megkeresztelkedned. Járhatsz több templomba, imaházba, közösségbe egyszerre is, vagy mikor melyikhez van jobban kedved. A Biblia - jó esetben - mindenhol ugyanaz. A különbség csak a dalokban van, és az istentisztelet felépítésében, a mondanivaló megegyezik.
2015. máj. 10. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon fontos kérdés. Sokban egyetértek a 4. válaszolóval, de azt azért nem mondanám, hogy lényegtelenek az eltérések a különböző felekezetek között.


A kérdésre válaszolva, személyes tapasztalatból is azt mondanám, hogy mindenképpen azt válaszd, amelyikhez legjobb meggyőződésed szerint kötődsz, ami ha jól értem az ortodox vallás lenne.


Valószínűleg ez nem lesz annyira könnyen kivitelezhető, mert egy-másfél év rendszeres templomba járás és némi hitoktatás után szokták az embert "átkeresztelni". (Valójában a keresztséget általában elfogadják, a bérmálás szentségét kell ilyenkor felvenni.)


Más felekezetek istentiszteleteire eljárhatsz. Elvileg ugyan nem szerencsés, ha az ember keveri a különböző rítusokat, de akinek kellően kiforrott a hite, annak nem lesznek kárára ezek a tapasztalatok. Ökumenikus szempontból meg kifejezetten jó dolog. Az egyetemes egyház egységét nem az egyházi vezetők megállapodásai teremtik meg, hanem az, ha a hívek együtt imádkoznak.


Emellett azonban az is fontos, hogy az ortodox vallás gyakorlásában is következetes legyél. Legalább a nagyobb ünnepeket ortodox templomban tartsad meg.

És ami különösen a fontos, hogy otthon, a négy fal között a mindennapi hitéleted is az ortodox iránymutatás szerint történjen (böjtök, reggeli és esti imák, egyéb magánájtatosságok).

2015. máj. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

utolsó és utolsó előtti válaszolónak is köszönöm a segítséget.

Utolsó előttivel mivel erősen ökumenikus vagyok alapvetően egyet értek, viszont úgy gondolom nem lehet egyszerűen azt mondani ,hogy "meg vagyok győződve és mostmár az vagyok", még a reformátusoknál is előtte a lelkésszel bezélni kell, szóva kerül minden fontos nézet, és az áttérőnek határozottan ki kell jelenteni ,hogy egyet ért, sőt van egy áttérési szertartás is, igaz manapság a legtöbb közösségben az előbb említett módon csak négyzemközt megbeszéli az ember a lelkésszel.


további vélemények javaslatok ötletek kiritikák anyázás?

Mennyire korrekt görög-katolikus templomba járni (oda már amúgy is járok kb egy éve folyamatosan)?

2015. máj. 10. 14:27
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem ártana felvenni a kapcsolatot egy ortodox lelkésszel, hogy ő mit ajánl ilyen esetben? Vanna szórványban élő hívők is, aki nem jutnak el rendszeresen templomba. Ahol élsz elmehetsz a gör. kat, vagy róm. kat. templomba, a reformátust és baptistát mellőzd!
2015. máj. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!