Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Létezik a művészetnek jó...

Létezik a művészetnek jó definíciója, meghatározása? Nem az alkotás vagy az alkotó jellemzése felöl megközelítve gondolom, hanem olyan amibe az összes művészeti ág belefér, de semmi nem marad ki?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 30. 17:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ha találsz megfelelő választ, értesíts engem is.


A művészet annyira emberi, mesterséges alkotás, megannyi kivétellel, h sztem nincs mindenki által/minden szempontrendszernek megfelelő definíció. Tanulj meg evvel együtt élni.


Üdv R

2017. ápr. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
tudom hogy nincs, de sokan próbálkoztak velem és nekem pár próbálkozás kellene, ha tudtok idézni, előre is köszönet
2017. máj. 1. 10:47
 3/4 anonim ***** válasza:

A művészet a művészetiség egyénileg elképzelt fogalma.Egyrészt a művészetiség szándékával alkotni.Van valami elképzelésünk arról:a művészet ez és ilyen és valami ilyesmit akarunk létrehozni.Megalkotni,elkészíteni, legyártani stb.Másrészt a művészet valaminek,akárminek a művészetiség jegyében való szemlélete,szemlélése.Műalkotásként kezelése,valami művészi értelem keresése benne.

Saját szerény meghatározásom.

2018. jan. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
művészetként bármit lehet űzni szóval a művészetbe még az életművész is belefér simán.
2018. szept. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!