Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Kit neveznél a kortárs magyar...

Kit neveznél a kortárs magyar irodalom nagy alkotóinak? Az ízlésed szerint, nem úgy, hogy ki a híres.

Figyelt kérdés
2018. júl. 6. 22:50
 1/7 anonim ***** válasza:
13%

Miért van híres? :) Kik?

Kortárs könyveket nem szívesen olvasok, mert hogy úgyis én is ebben a korban élek, szóval magáról a világról, az emberekről új infót nem kapok. A sztori meg a mondanivaló, az meg kétféle lehet, vagy végig bólogatok rajta, hogy nahát én is, tényleg pont így van, milyen igaz, vagy azt gondolom közben, hogy ez hülyesèg, ez egy f... volt aki kitalálta, és jó mérges leszek tőle. Annyi pluszt nem kapok belőle, hogy egy egész könyvnyit foglalkozzak vele. Persze kivéve akik nem a mai korról és világról írnak, ők egész más kategória.

De lehetne pontosítani a kérdést? Mettől kortárs és mit tekintünk irodalmi alkotásnak?

2018. júl. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Kányádi Sándor a költők közül, és Spiró György.
2018. júl. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%

Faludy György, Zalán Tibor, Szálinger Balázs - mindannyian József Attila, Salvatore Qusasimodo, Kossuth, Prima primissima és egyéb állami díjas alkotók.

Faludy 2006-ban halt meg 97.születés napja előtt. Zalán 55 éves Szálinger pedig 37.

Rájuk érdemes odafigyelni.

2018. júl. 7. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%
Kamasz vagyok, Leiner Laura meg Varró Dániel. Grecsó Krisztián.
2018. júl. 7. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

zárójelben odabiggyesztem az egyik olvasott alkotását is az 'írásban forgó' személytől :)

grecsó krisztián (megyek utánad) , vecsei h. miklós (soliloquor) , czinki ferenc (pozsonyi metró) , nádasdy ádám (nyírj a hajamba) , háy jános (a bogyósgyümölcskertész fia) závada péter (roncs szélárnyékban), dékány dávid (darwin-motel) , tisza kata (akik nem sírnak rendesen) , varró dani (szívdesszert) , petri nagy lajos (létbüfé) peer krisztián (42), bödőcs tibor (addig se iszik) , s bár színészként ismertebb, de röhrig gézát is megemlíteném az 'az ember aki a cipőjében hordta a gyökereit' kötetéért.

amúgy én általában verseket olvasok, avagy novellákat, s még megemlíteném fodor ákost is, ő a haiku nagymestere, már sajnos nem él, de nagyon csodás pl. a zaj-szünet posztumusz kötete. valószínüleg még sok szeretett alkotót kihagytam, de most ők jutottak eszembe:)

2018. júl. 7. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Bíró Szabolcs. Az Anjouk sorozata egyszerűen letehetetlen.

Sajnos mást nem tudok, mert nem a tehetségen múlik, hogy ki fut be és kinek jelenik meg könyve.

2018. júl. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi.
2018. júl. 8. 01:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!