Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Festőművész vagyok. Több...

Festőművész vagyok. Több helyen volt már személyes és csoportos kiállításom. Hogyan tudnék hírnévre szert tenni?

Figyelt kérdés
Úgy befutni, hogy közben ne legyek a galériások csicskása és megmaradjon közben a szabadságom.

2018. aug. 15. 12:50
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Ha eladtál már néhány képet, ahogy írod, azokat nemcsak a tulajdonosok látják, hanem a rokonaik, vendégeik is. A hírnév még a világ legnagyobb festőinél sem jött egyik napról a másikra.

Ha türelmetlen vagy, azzal csak saját magadnak és a stílusodnak ártasz.

Rögtön úgysem tudsz megélni a művészetből, erre rendkívül kevés példa akad.

Közben csinálnod kell valami mást is, amivel a megélhetésedet biztosítod egyelőre.

Mondom ezt úgy, hogy a keresztapám boldogult Arató István volt.

2018. aug. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

De kapcsolat építés nélkül (és itt a jelentősebb kapcsolatokra gondolok) hogy akarsz mégis hírnevet kovácsolni magadnak? Muszáj hogy olyan emberek pártfogoljanak akik az üzlethez és a marketinghez is értenek, de a művészeti szférában tevékenykednek. Ha esetleg a csicskásodást másképp fognád fel? Azért én a művészeti életben bizonyos művészek körében a csicskásodást a másik oldalról véltem felfedezni. Rajtad múlik, a sikerért meg kell küzdeni, és szerintem ezzel már te is tisztában vagy, ha értél el dolgokat.

Üdv.

2018. aug. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

#2: azért elég sok olyan festőMŰVÉSZ élt, aki halála után lett híres, és addig nemigen könyörögtek neki a galériások, sőt, inkább fordítva történt a dolog... Szerintem bőven nem ettől függ a dolog, és nem is a hírnév mértékétől függ, hogy művész-e valaki.


Szerintem próbáld minél többet reklámozni magad (ez a kiábrándítóbb része a dolognak) vegyél részt kulturális projektekben, keress pályázatokat, vállalj jótékonysági munkákat, és ha van kiállításod, akkor mindig próbálj minél több rendhagyó elemet csempészni bele, ez az amiről megjegyeznek majd. És persze türelem...

2018. dec. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Ennek a projektnek érdemes lehet utánanézni, lényegében ugyanilyen helyzetben lévőknek találták ki:

www.budapestartmentor.hu

Személyes tapasztalatom nincs róla, a Budapest Art Marketon hallottam róla, de elég profinak tűnt

2018. dec. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Szia! Privátban elküldöd az insta oldalad? Kíváncsi lennék a képeidre :)
2021. máj. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!