Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Leírnátok a véleményetek...

Leírnátok a véleményetek erről a saját versről? Érdekelne nagyon a véleményetek

Figyelt kérdés

A bűvös köveket kiskordoban ugye te is kutattad,

búvárszemüveggel cirkálva a sekély vízben,

mintha Csodaország kincseit gyűjtenéd.

Később megszáradva elvesztették ragyogásukat,

lassan változva át közönséges kaviccsá,

te viszont valahogy sehogy sem fakulsz.

Egyszer visszadobtam őket eredeti pompájukba,

s a partról figyeltem a nyüzsgő szerelmes színeket,

amíg el nem vesztettem tekintetemet.

Azt hiszem, én akkor megértettem valamit,

valami sejtelmest és nagyot,

most mégis rettegek.

Kiprésel az idő utánad révedve,

hallom, mintha az a régi elfeledett kő,

bizalmasan onnan a víz alól sugdosna,

egyszer majd többé őt sem leled meg.



2018. szept. 4. 18:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem az ilyen szabadversek nem tetszenek és módszeresen elutasítom mindet. De ez határozottan nem rossz. Szép metaforikus téma, és van benne valami ami verssé teszi (talán megbújik benne valami rím).

Egy ritmusos vers jobban beleragad az ember fejébe de ezt meg el kell olvasni párszor. Értelmezni, megrágni, gondolkodni rajta. Szóval ne hagyd abba.

2018. szept. 5. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Mansour ***** válasza:
A szabadversekhez én is komoly fenntartásokkal közeledek. A rím és a kötött forma egyfajta mankó, segédeszköz, ami nélkül nagyon-nagyon nehéz látványos, vagy egyáltalán értékelhető teljesítményt nyújtani. Az első soroknál még azt gondoltam, hogy ez is csak olyan gyenge próbálkozás, ami nem üti meg az értékelhetőség mércéjét sem. De a végére érve mégis összeállt a kép valami értékelhető egésszé. Azt azért még nem mondanám, hogy jó, de egy ígéretes próbálkozásnak megteszi. Van még bőven csiszolnivaló, de én is azt mondom, hogy ne add fel. Talán mocorog benned valami, hogy tehetség, vagy kukac, az majd kiderül...
2018. szept. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem olyan semmitmondó.
2018. szept. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!