Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Zámbó Jimmy szándékosan...

Zámbó Jimmy szándékosan eltorzította a saját hangját amikor énekelt?

Figyelt kérdés

[link]


Egyáltalán nem olyan a hangja mint amikor énekel.


2018. nov. 4. 18:59
 1/5 anonim ***** válasza:
57%
más egy fejlett énekhang mint egy beszédhang. neki jó érzéke volt hozzá, nem hinném hogy lett volna szüksége direkt torzításra. pont attól kapta a királyi jelzőjét -ha jól tudom- hogy nemtudom hány oktávot ki tudott énekelni. tudod mielőtt ő itthon karriert épített volna, Amerikában sokáig lokálokban zongorázott és énekelt, egy jó énekhang nélkül ezt sem lehet megcsinálni úgy gondolom . főleg azokban az időkben
2018. nov. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%
Másról van szó, ezt egy hangképzéssel foglalkozó szakember jobban el tudja magyarázni. A hang jellege a hangszálakon kívül attól is függ, hogy melyik rezonátor üreget használja az ember: a mellüreget vagy a fejben levő üregeket (mellhang, fejhang). Beszéd során az idegrendszeri és pszichés problémákkal nem küzdő (nem szorongó, nyugodt) ember többnyire a mellrezonanciát használja, hangja az énekhanghoz képest mélyebb, ezt sokszor kiválóan lehet megfigyelni a koloratúrszoprán énekesnőknél: pl. Joan Sutherland, Gyurkovics Mária, László Margit operaénekeseknél. Hasonló érvényes Zámbóra is. Az, hogy ő kiválóan énekel szoprán magasságokban is, az már a hangképzés eredménye, hogy képes úgy megfeszíteni a hangszalagokat, hogy azok ne teljes szélességükben rezegjenek és ugyanakkor a fejüreg rezonáljon.
2018. nov. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
90%

1

Ezt egy átlag operaénekes átfogja ... És nem az adja a szakmai nagyságot.


Kérdező, az énekhang más, mint a beszédhang, bár a kérdéses személy kifejezetten rossz technikájú üveghangot használt.

2018. nov. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi különleges nincs benne. Ahogy írták előttem. Egy átlagos opera énekes keresztbe hosszába ki énekelte volna. Az hogy hol rezegtette a hangszálait? Fejbe vagy mellkasába? Szerintem sehol. Ahogy magas hangon "énekelt" az inkább csak nyávogás volt
2021. aug. 15. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nyávogás?

Meghallgatnám, hogy te mikor énekled ki azokat a magas hangokat! Főleg férfi létére.

2021. dec. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!