Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek jót tesz egy...

Szerintetek jót tesz egy író/költő művészetének ha tudatmódosító szereket használ?

Figyelt kérdés

Szabadidőmben szoktam verseket, novellákat, regényeket írni, néha pedig betépek, akkor is legtöbbször írni szoktam. Azért a legtöbb híres költő életében jelentős szerepet kaptak a drogok, az az érdekes, hogy ez mennyiben segíthette hozzá őket, hogy ilyen jó verseket írjanak. Nyilván ha valaki felszív egy csíkot, attól még nem lesz költő, de ha valakiben megvan a képesség, akkor ezek a szerek inkább pozitívan vagy negatívan hatnak a tehetségükre?

Én például alapból ki tudok találni szürreális dolgokat, de olyanokat nem, mint betépve. Pedig akkor nem is gondolkodok rajta, egyszerűen csak jön magától. Egyszer például eljutottam onnan, hogy egy krumpliszsák falába vájt üregekben éltünk odáig, hogy a Szovjetunió kihalt, és minden mindennel összekapcsolódott a lehető legrészletesebben.


Ezt józanul írtam:

Amikor elérem a föld reményt adó szintjét

Rájövök, hogy ez egy még rosszabb színtér

Ugyanis egy sírban lépek újra a világra

Innen kijutni nem lehet, minden hiába

Már nem anyagtalan lét jellemez engem

A porból csont lesz, a csontból újra ember


Így éltem én át, hogy mi történt fordítva

Most itt fekszem a sírban hangosan ordítva

Körmeimmel hiába kaparom véresre a követ

Nekem ide senki nem nyújt le mentőövet

Két választás: vagy itt lelem halálom

Vagy a lenti világba még egyszer leszállom


Ezt pedig beállva:

Reménytelenség kádjában, bárjában állványok tartják a hazaszeretet cserzett kezével megépített szív alakú szobrát a eljövendő jónak. A minden hadvezérek sodrása elhagyja a fekete pénztárca bőréből kiszűrődő homálygó füstöt. Zöld kártyákból illetlen gőzökön ketesztül távoznak a csalás morzsái. A tükörben a tovatűnő igazság megemeli kalapját, mielőtt örökre belép a tisztítótűz hamis hóval fedett zuhanykabinjába.


Azóta amúgy abbahagytam a füvezést, mert kezdtek előjönni a rossz mellékhatásai, egyedül ez az írás, ami hiányzik, hogy 2 óra alatt össze tudok rakni egy tök hosszú történetet a semmiből, amin annyira érződik, hogy “segédanyag” nélkül ilyet nem lehet írni.



2018. dec. 13. 16:05
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem maradj józan.


Amúgy, igen,biztos van akinek segít, de pont így van az alkohollal is.Nehéz mértéket tartani,ha az életed nincs rendben és te sem.

2018. dec. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Kétségkívül jó segédanyag lehet egy művésznek. De úgy gondolom azért jó ha tudunk bot nélkül is járni, ha ezt nem gyakoroljuk, egy idő után tényleg nem megy nélküle.

Viszont a meditáció is segíthet. Bár ha igazi művészlélek vagy és te az vagy, akkor a legegyszerűbb ha éled az életed, utazgatsz, kirándulsz, tapasztalsz, gyűlölsz, szeretsz, csalódsz, mélybe zuhansz, talpra állsz és mindig lesz mi ihletet ad...

2018. dec. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Csáth Géza egy író, aki tönkrement a drogozásba. Ne tedd!


[link]

2018. dec. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
#3 Mivel pszichiátriai gyógyszereken élt
2018. dec. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Alex Fly ***** válasza:
Embertől függ. Pgilip K. Dick vagy Brian Eno saját bevallásuk szerint is a drog miatt voltak képesek alkotni -másokat ugyanez tönkretett...
2018. dec. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Hemmingway állítólag állva írta a műveit. Ez segített neki, h gyorsabban dolgozzon, szemben a kényelmes ücsörgéssel.
2019. jan. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!