Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Könyvet írnék. Szerintetek...

Könyvet írnék. Szerintetek van rá esély, hogy a végén kiadják?

Figyelt kérdés

Nem regényt írnék, hanem szülővárosom építészetéről, építészeiről. Év eleje óta írok, gyűjtök, fényképezek. Hiánypótló mű lenne, pont azért is kezdtem bele, mert régóta érdekel a téma, de sehol sem találtam igazi átfogó írást, tulajdonképpen alig van irodalma a város építészetének. A környeztem is biztat, hogy akár könyvet is írhatnék.

Viszont nem vagyok építész, sem művészettörténész. "Csupán" egy mérnök, akit érdekel az építészet, a művészet.

Leginkább a város miatt örülnék, ha az elkészült könyvet ki is adnák, mert többen megismerhetnék a szépségeit.



2018. dec. 18. 17:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem veszítesz vele semmit, ha megírod, és elküldöd pár kiadónak. De a polgármesterhez is eljuttatnám, hátha támogatná. Mégiscsak az ő városáról írnál.
2018. dec. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
*környezetem
2018. dec. 18. 17:47
 3/10 A kérdező kommentje:

1


Ez egy jó ötlet! :)

2018. dec. 18. 17:53
 4/10 anonim ***** válasza:
66%

Tudod ilyenkor egy történet jut eszembe.

Valaki mesélte, hogy már gyerekként érdekelte a könyvírás, írt is csak úgy magának. Mindenki nagyjából azt mondta neki, hogy ne is erőltesse, sosem lesz belőle nagy író. Nem erőltette, de azért írogatott. Egyszer írt egy könyvet amit kidobott a kukába, hogy "ÁÁÁ úgy borzalmas ahogy van, nem erőltetem tovább". De a felesége kivette, elolvasta, és közölte, hogy a világ leghülyébb emberre lesz ha ezt a könyvet nem adatja ki. A feleségére hallgatott. Jól tette. Tudod melyik könyv volt ez?

Carrie Stephen Kingtől.

Szóval. Írj, kutakodj, járj utána, és mit veszítesz alapon egyszer ad ki. Ha másért nem akkor neked meglesz a saját példányod, de lehet sikerkönyv is.

2018. dec. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Mindenképpen. Hajrá!
2018. dec. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
10%

Csak 12-szer volt már a kérdés.

Amúgy: igen, kiadhatod. Ha kifizeted.

Nem lesz olcsó.

2018. dec. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
Ha sikerül szerezned támogatót, ha nem, akkor is először menj be egy nyomdába, kérdezd meg. A grafikai és kiadványszerkesztési műveleteket is el kell végezni mielőtt nyomni kezdik (sajnos nem jó word-ben). A legtöbb nyomda rendelkezik grafikusokkal, tehát meg is szerkesztik neked, de ahogy az előző hozzászóló írta nem lesz olcsó. Így hogy kapsz rá egy árajánlatot, kereshetsz támogatókat, vagy kiadod magánúton, de akkor elég sokat el kell adnod belőle, hogy visszajöjjön az ára.
2018. dec. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Érdemes az adott város polgármesteri hivatalában, nyomdájában vagy könyvtárában érdeklődni. Ezek általéban kiadnak kis példányszámú helyrajzi érdekeltségű könyveket. Vagy még a Publio, bár az meg mindent kiad.
2018. dec. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A testvérem ugyanezt csinálta. A település önkormányzata támogatta a kiadást. Mondjuk a tesómnak volt is mindenféle végzettsége, nem csak úgy leírta, hogy szép a táj meg ilyenek, hanem komoly könyvet írt a hely flórájáról és faunájáról meg építészetéről.
2019. febr. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Valaki mesélte, hogy már gyerekként érdekelte a könyvírás, írt is csak úgy magának. Mindenki nagyjából azt mondta neki, hogy ne is erőltesse, sosem lesz belőle nagy író. Nem erőltette, de azért írogatott. Egyszer írt egy könyvet amit kidobott a kukába, hogy "ÁÁÁ úgy borzalmas ahogy van, nem erőltetem tovább". De a felesége kivette, elolvasta, és közölte, hogy a világ leghülyébb emberre lesz ha ezt a könyvet nem adatja ki. A feleségére hallgatott. Jól tette. Tudod melyik könyv volt ez?


Carrie Stephen Kingtől."


Nekem meg erről az jut eszembe, hogy szerintem Stephen King egy gagyi író, a Carrie-től nem voltam lenyűgözve, túlértékeltnek tartom. Természetesen sok ember meg szereti. Ha kiadják a könyvedet, és esetleg sokan elolvassák, akkor is egy csomó ember esz, akinek nem tetszik, egy csomó meg majd ilyen motivációs történetként használja fel a sztoridat, hogy jaj de jó író vagy. Ebből a tanulság, hogy csinálj, amit akarsz.

2019. febr. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!