Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mennyi esély van egy újonc...

Mennyi esély van egy újonc horror írónak, h kiadják a könyvét?

Figyelt kérdés
Kérdésem arra irányulna, h már évek óta tervezem egy könyv írását. A műfaj horror lenne, mert ezt szeretem a legjobban mind film, könyv, videójáték stb. témában. Számtalan sok könyvet olvastam a műfajban, Lovecraft-on át, King-en keresztül, Stocker és Koontz illetve sokan mások műveivel egyetemben. Na mármost magyarországon szerintetek van arra esély, h egy ismeretlen író kiadhatsa az ebben a műfajban alkotott írását? Egyeltalán magyarországon piacképes manapság egy horror regény? Nektek erről mi a véleményetek?

2015. dec. 27. 17:43
 1/4 anonim ***** válasza:
66%

Magyarországon manapság az alja könyvek piaca virágzik. Az ilyen frei, leiner laura meg lakatos levente féle okádékok.


Ezt leszámítva, amúgy a műfaj nem meghatározó abban, hogy kiadják-e, csak meg kell keresned azt a kiadót, aki a horrorban is utazik.

2015. dec. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Van rá esély, ha tartalmilag és formailag is elég jó lesz a kéziratod. De ha ez az első regényed lesz, és még soha nem publikáltál sehol (novellát sem), akkor statisztikailag nagyon kevés esélyed van: elsősorban nem azért, mert még ismeretlen a neved, hanem azért, mert valószínűleg hiányzik az írásod mögül a gyakorlat. A legtöbb kézirat, ami beérkezik a kiadókhoz, sajnos rossz, és ez fokozottan igaz az első kéziratokra. Tudnod kell, hogy száz kéziratból talán egy-kettő szokott átmenni a kiadók rostáján.
2015. dec. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Még pont időben vagy, hogy elküldd a kéziratot a Könyvmolyképző kiadó Aranymosás pályázatára (ha jól rémlik december 31. a beküldési határidő). A nyertes kéziratokat megjelenteti a kiadó és mindig elmondják, hogy nincs műfajbeli megkötés :) Sok sikert!
2015. dec. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ. Neked különösen utolsú! Sajnos a könyvet csak jövőre kezdem el, így erről lecsúsztam, de majd a kövi fordulóban indulok esetleg. Nem is tudtam, h ilyen is van hazánkban. Azt hittem csak ilyen novella pályázatok vannak, regény "versenyről" nem is hallotam. :D
2015. dec. 29. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!