Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ti is úgy vagytok a festéssel...

Ti is úgy vagytok a festéssel mint én?

Figyelt kérdés
Miért van az hogy csak tájképeket szeretek/tudok jóra/élethűre festeni? Próbálkoztam állat festéssel is de hát az nem lett az igazi... Portrét meg gfafittal tudok csak. Ez csak gyakorlás kérdése vagy ilyen beállítottságú vagyok?
2018. dec. 26. 11:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem, nekem pont a portréfestés megy jobban :)


Vsz a tájképek festésében szerzett tudásod nem tudod oly mértékben átvinni a többi téma megfestésére, mint szeretnéd. Nem egyszerű, de nem is kivitelezhetetlen a tapasztalataid átvitele, és általános felhasználása.


Sajnos nekem épp a tájfestészet nem megy :(

2018. dec. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azért, mert meg kell tanulnod térben látni. Meg kell tanulnod egy-egy állatot lerajzolni. Én például hiába tudok cinegét rajzolni, attól még lovat nem fogok tudni, amíg meg nem tanulom. Ezt meg csakis gyakorlással lehet. Alapos megfigyelés az alapja mindennek. Csak gyakorlás kérdése.
2018. dec. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Meg a textúrák másak.


Ceruzával nehezebb egyenletes textúrát csinálni mint pasztellel vagy szénnel.

A szőr pl nagyon részletes és meg kell tanulni mi az amitől szőrnek tűnik.

Meg mi az ami fontos az anatómiából, milyen pozitúrák mutatják meg a formát.

A tájkép organikus, ha az ágak nem olyan szögben állnak az nem fog feltűnni...ha a macska bal lába öt centivel feljebb van és másfele görbül az cinkes

2018. dec. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!